Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Křivkův Memoriál v centru Pardubic

Submitted by on Pátek, 6 Květen 2011No Comment

V centru Pardubic se odehrálo tradiční cyklistické kritérium. Na startu se i tentokráte postavila kompletní tuzemská špička. Pro Tým GO! NUtrixxion reprezentovali Michal Kesl, Tomáš Radolf, Jan Šimek, Ondřej Vobora a Jan Klabouch.
Právě Jan Klabouch byl opět lídrem pro toto kritérium , které se odehrávalo na 1,5km dlouhém městském okruhu v centru Pardubic.
To přilákalo již tradičně bohatou diváckou návštěvu. Již jsme si zvykli i na vaší přítomnost a těšíme se s ní. Děkujeme !

Závod odstartoval v 18²º a závodníci absolvovali celkem 50 okruhů, přičemž každý 5 průjezd byl bodován 5, 3, 2, 1 bod poslední kolo 10, 6 ,4, 3 a 2body. Avšak toto bodování bylo doplněno 2 a 1 bodem pro prvního na pásce v každém dalším kole.

Toto byl kámen úrazu našeho neůspěchu.

Ačkoliv musíme opět vyzdvihnout spurtérské kvality Jana Klaboucha který dokázal na ůvod závodu zvítězit v 1. bodovacím spurtu a i ve 2. bodoval a bral 3body za 2místo. Pak ale zklamal tým , který nedokázal udržet průběžně vedoucí pozici sváho lídra. Po 3 bodovaných spurtech, tedy v 16kole z 50 se nepodařilo našim jezdcům reagovat na nástup Stanislava Kozubka (PSK Whorlpool-Author) a Jiřího Hochmanna z Dukly Praha. Ti pak po dobu dalších 15kol kroužili osamoceně před hlavním polem a získávali bodovou převahu.

Právě toto byl důvod proč Jan Klabouch klesl z 1.místa až na 3 pozici.

A i nepovedený poslední okruh znamenal, že Klabouch obsadil nakonec ač po vynikajícím výkonu až smutné 6.místo.