Home » Technika & Recenze

Značka Galaxy předvedla nové modely

Submitted by on Středa, 3 Březen 2010No Comment
Značka Galaxy předvedla nové modely

Jízdní kola všech kategorií – závodní horská s karbonovými i hliníkovými rámy, trekingová, nebo i městská nabízí česká značka Galaxy sídlící v Písku. Perličkou jsou také propracovaná dětská kola či odrážedla. A k tomu všemu i početný sortiment doplňků všeho druhu – od přileb přes dresy až po blikačky. Pro rok 2010 si navíc některé modely prošly zásadní designovou proměnou, která z těchto kol učinila velmi atraktivní zboží. Některé novinky vám představí právě tento článek.

Změnou si prošel karbonový rám topmodelu v sortimentu horských kol – Galaxy Sirius. V módním černo/bílém oděvu se skrývá monocoque rám se zajímavým spojením v přední části. Opravdovým šperkem na vlajkové lodi mezi bajky je jednoznačně spolehlivá vidlice Fox F100RL s uzamykáním z řidítek. Ani toto kolo není osazeno nejvyšší řadou, ale Shimano XT uspokojí i potřeby amatérského závodníka. S klikami Truvativ Stylo Team, výplety Mavic Cross Ride (kolo bude nabízeno i s koly Rodi Black Jack Warm Up Disc), plášti Kenda a komponenty od Deda Elementi vzniká velmi bojovně naladěný stroj, za nějž nyní v akci zaplatíte necelých 48 tisíc korun. Model je možno dodat i s vybavením SRAM X.9/AVID Juicy 7 za ještě příznivějších 45990 Kč.

Na kole Sirius se objeví letos nejen na českých závodech výborný maratonec Tomáš Gladiš se svým týmem Galaxy Hranice / www.galaxyteamhranice.cz / a také tým Galaxy CykloŠvec v čele s Pavlem Rybaříkem / www.cyklosvec.cz/team /, který už dokázal vyhrát soutěž týmů v Galaxy sérii i v seriálu Kolo pro život a pro Galaxy získat i vítězství v Poháru konstruktérů.

Pokud pro svou jízdu na horském kole nepotřebujete nutně karbonový rám, je pro Vás určen model Proteus, který je až na drobné detaily stejný – hliníkový rám, možnost volby mezi Shimanem XT a Sramem X.9 a na pozici vidlice vždy 100 mm řada F od Foxe, a to buď s lock-outem z řidítek (RL) nebo na pravé noze vidlice (RLC). Tento model lze v závislosti na výbavě koupit v nových akčních cenách 35 tisíc – 40 tisíc korun (dle vybavení).

Na funkci Shimana XT a SLX spoléhá model Orion s vidlicí Rock Shox Tora SL lockout a kotoučovými brzdami, který svého majitele vyjde nyní v akci na velice příznivých 24 tisíc korun.

Značka Galaxy poukazuje, že jde s dobou, na modelech určených speciálně pro ženy. Zde vynikají modely Iris a Miranda s velice líbivou povrchovou úpravou svých rámů.

Dražší Miranda stojí necelých 14 tisíc korun s komponenty Shimano SLX a Deore, odpruženou vidlici Suntour XCM, levnější Iris je oblečena do komponentů sad Alivio a Acera, což její cenu stlačilo na 9 900 Kč. Obě kola mají véčkové brzdy, ráfky Rodi Vision, pláště Kenda Kobra a komponenty Zoom a WTB. Dále následuje celá řada MTB i krosových kol Galaxy.

Mezi krosovými modely je nejvýše Orion cross, který s rámem Al 7005 triple butted a odpruženou vidlicí Suntour NXC-D LO, 63 mm, Lockout a vybavením Shimano Deore a XT nabízí Galaxy za 15 990 Kč.

Triton cross s rámem Al 7005 triple butted a vybavením Shimano Deore a SLX, odpružená vidlice RST Neon Pro TnL je nyní v akční ceně 14 390 Kč. Krosové kolo Meteor cross s vybavením Shimano Deore LX a Deore, vidlice Suntour NEX4610 V2 MLO, 63mm, Lockout je za 12 590 Kč.

Z pohledu doplňků nabízí značka Galaxy prakticky vše pro potřeby cyklistů i jiných sportovních disciplín. Od prvků pasivní bezpečnosti až po rukavice, ponožky nebo dětská odrážedla. Na výběr jsou například čtyři modely přileb pro dospělé a mládež a dva modely přileb pro děti, blikačky a světla, cyklocomputery (včetně bezdrátových). Logo Galaxy naleznete i na koloběžkách, zmíněných odrážedlech, lahvích, podsedlových brašnách a bezpečnostních zámcích. Ke svému kolu se můžete také vkusně obléci do dresů s logem Galaxy.

V prodeji jsou už i nové modely kol Galaxy 2010, které jsou určeny pro děti ve věku 2-3 roky, které se s jízdou na kole teprve seznamují – 12″ Fenix (chlapecký) a Mandy (dívčí), případně starší 3-6let, které již z 12″ kol odrostli – 16″ Mars (chlapecký) a Mira (dívčí). Kola jsou standartně vybavena protiskluzovými madly s rozšířeným koncem, celokrytem řetězu, protišlapací zadní a V-brake přední brzdou. Jako příslušenství jsou dodávána balanční kolečka v příslušném rozměru. Postupně do prodeje přichází i další nová dětská kola Galaxy 18″, 20″ i 24″, která mají nejen nový design, ale letos i nové názvy.

Kompletní nabídku sortimentu značky Galaxy naleznete na webových stránkách www.galaxy-bike.cz. Kola Galaxy můžete vyzkoušet v cykloprodejnách v celé ČR, jejichž seznam najdete také na www.cyklosvec.cz

Comments are closed.