Home » Aktuální téma, Foto, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Tour of the Alps 2018 – šance i pro české závodníky

Submitted by on Neděle, 11 Únor 2018No Comment

Tour of the Alps (16. – 20. dubna 2018) je tradičním italským závodem, který pod novým názvem (od roku 2017) navazuje na Giro del Trentino. Pro mnoho týmů a závodníků je generálkou před Giro d´Italia. V letošním roce je možné, že uvidíme na startu víc českých závodníků, protože jsou pozvány týmy BORA – hansgrohe, Astana, Israel Cycling Academy a CCC Sprandi Polkowice.

Od roku 2017 je závod pořádán pod záštitou regionálních turistických agentur Trentina, Jižního Tyrolska a rakouské spolkové země Tyrolsko.

Závod letos vyvrcholí na okruhu v Innsbrucku, který bude hostit zářijové Mistrovství světa v silniční cyklistice.

Převýšení: 2770 m. Náročnost: ***

Pozvánku ke startu dostalo dvacet celků, devět z kategorie World Tour, jedenáct profikontinentálních, dva kontinentální týmy a národní výběr Itálie.

WORLD TEAMS
AG2R-La Mondiale (France)
Astana Pro Team (Kazakhstan)
Bahrain-Merida Pro Cycling Team (Bahrain)

Italy

Pravděpodobný je start několika favoritů Giro ďItalia. Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Miguel Angel Lopez (Astana), Thibaut Pinot (FDJ) a také Chris Froome (Sky) by se mohli prosadit objevit ve startovní listině Tour of the Alps.

O účast na dubnovém Tour of the Alps usiloval i český tým ELKOV – Author, ale přednost dostaly z pochopitelných důvodů rakouské kontinentální týmy Tirol a Team Felbermayr-Simplon , čímž vyčerpaly kvóty UCI pro třetidivizní celky. Přesto je šance, že na startu uvidíme několik českých jezdců.

Česká stopa

V historii závodu se nejlépe z českých závodníků umístil Leopold Kӧnig, v roce 2015 zde obsadil třetí místo v celkové klasifikaci. Ale také Josef Černý zde oblékl trikot lídra závodu. V roce 2013 obsadil v první etapě druhé místo a po týmové časovce mu patřil trikot lídra, přitom byl nejmladším účastníkem tohoto ročníku. Na startu jsme několikrát v poslední době viděli Jana Bártu a  Karla Hníka. Také český tým ELKOV – Author v minulosti startoval. Etapy vyhrál i Ján Svorada.

Letos je možné, že v závodě uvidíme Leopolda Kӧniga, který by měl startovat na Giru a BORA – hansgrohe je na Tour of the Alps pozvána. Stejná situace může nastat v případě Jana Hirta z týmu Astana.

Také pro Michala Schlegela z celku CCC Sprandi Polkowice by mohl být závod s podobným profilem vhodný. A věříme, že i pro Daniela Turka bude Tour of the Alps prověrkou před květnovým Girem.