Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

První letošní body CK Příbram Fany Gastro do světového poháru

Submitted by on Úterý, 3 Květen 2016No Comment

V neděli 1.5. se jel poblíž polské Varšavy Memorial Andrzeja Trochanovskiego. Na start závodu na 169 km se postavilo 130 závodníků. Závod se odehrával na 8 rovinatých okruzích, které ztěžovalo velké množství ostrých zatáček. Od startu se udržovalo velmi ostré tempo a rychlostní průměr se v cíli vyšplhal na  45,2 km/h. Poslední okruh provázelo velké množství pádů. Příbramští závodníci neponechali nic náhodě a v posledních kilometrech udávali s dalšímu týmy tempo na špici pelotonu. Vítězem závěrečného spurtu se stal Kaňkovský (Whirlpool Author), z našich se nejlépe umístil Broniš na 5. místě a body do UCI žebříčku sbíral ještě Boubal na místě 8. Díky týmové práci se všichni příbramští závodníci umístili v top 30. V pondělí 2.5. se jel druhý závod a to Memorial Romana Sieminskiego na vzdálenost 165 km, tedy 9, opět rovinatých okruhů, které byly ovšem zpestřeny velmi větrným počasím. Díky tomu se peloton nadělil na několik skupin hned v prvním kole. V první silné skupině zůstal z našich pouze Boubal. Tato skupina držela velmi vysoké tempo a hlídala si náskok před pelotonem až do cíle, protože silné týmy měli v této skupině početné zastoupení. V posledním kole z vedoucí 20 -ti členné skupiny odjeli ještě 4 závodníci, kteří se utkali o vítězství. Vítězem se stal mistr Ukrajiny Kononenko (Kolss BDC). Boubal se umístil na 15.místě. I v tomto závodě se rychlostní průměr přes větrné počasí pohyboval kolem 45 km/h.