Home » Aktuální téma, Foto, Technika & Recenze

Přilba Galaxy Eris 2

Submitted by on Úterý, 23 Prosinec 2014No Comment
Přilba Galaxy Eris 2

Domácí značka bicyklů Galaxy patří ke stálicím na českém trhu především v oblasti kol střední třídy. Nepouští se do extravagancí a nabízí ucelenou kolekci produktů v dobrém poměru cena-výkon, z nichž nemalou část tvoří i cyklistické doplňky, ke kterým patří i Eris.

U dražších přileb se nemusíme zajímat o kvalitu, ta je samozřejmostí, ovšem pokud vybíráme něco levného, musíme být na pozoru. Ne však u značky Galaxy, která umí nabídnout i v oblasti cenově dostupných přileb kvalitní produkt.

Eris je velmi elegantní přilba moderního aerodynamického tvaru, která na pohled rozhodně nebudí dojem levnějšího výrobku.

Přilba má hmotnost 295g, váženo u velikosti L. K dispozici je také M (ovšem momentálně v jiném barevném designu). Eris lze zakoupit v několika barevných provedeních, stříbrno-černé je asi nejvíce elegantní.

In-mold technologie byla v minulosti výsadou pouze u drahých přileb, což už naštěstí neplatí a tak si kvalitu a především bezpečnost můžeme dovolit i za menší peníz. Přilba tak tvoří pevný celek a je tím pádem při defektu mnohem bezpečnější.

I levnější přilba může dobře posloužit. Usazení na hlavě není tak extra hluboké, jako například u Catlike, ale řekněme, že je standardní, pevné a příjemné. Vnitřních výstelek je dostatečné množství, přilba dobře sedí a hlavně nikde netlačí.

Posuvný upínací systém je léty osvědčená klasika, kterou stále používá mnoho výrobců přileb. Otočný mechanismus je sice rychlejší, ale službu nám oba udělají stejnou a důležité je především jak účinně nám umí hlavu po obvodu stáhnout. U posuvného mechanismu musíme použít obě ruce a páčky se naučit mačkat a posouvat koordinovaně. S přilbou Eris 2 žádný problém, posouvání jde lehce ovládat. Upínací systém je velmi pevný a drží v nastavené poloze.

Více informací o přilbě Galaxy Eris 2 najdete na webu firmy CykloŠvec. Přilba stojí 799 Kč

Mike KoukalComments are closed.