Home » Aktuální téma, MTB, Závody

TOMÁŠ SLAVÍK SE STAL MISTREM SVĚTA

Submitted by on Pondělí, 16 Červen 2014No Comment
TOMÁŠ SLAVÍK SE STAL MISTREM SVĚTA

Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu a usedl tak opět na trůn světového fourcrossu. Dva dny po 27. narozeninách tento český jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz.
„Skoro jsem zapomněl po těch letech, jaký je to pocit a je to pořád stejný – úžasný až nepopsatelný. Byla to dlouhá cesta, poslední tři roky se mi tento titul nedařilo získat a letos to tam konečně padlo. Mistrovství Světa je hodně unikátní záležitost. Jede se o titul, který chce mít každý jezdec ve sbírce, jezdci jedou na maximum a závodí nepředvídatelně. Není to závod série, takže člověk nemyslí na celkové body, ale na jedno a jediné – na titul mistra světa. Klíč na Leogang byl jasnej, vyhrát kvalifikaci a mít tak výhodnou startovní pozici, což se mi podařilo. Trať je hodně fyzicky náročná, tak člověk musel jezdit rozvážně a šetřit síly. V semifinále to zamnou popadalo, tak jsem úplně vypustil, nechal se předjet švýcarem Waldburgerem a zkroužil trať dolů. Spousta lidí na mě koukalo jak na blázna, ale zasvěcení věděli, že maximum energie bude na finále ta nejzásadnější věc. Taktika se vyplatila, ve finále jsem se ujal vedení a upaloval dolů tratí, co mi síly stačily. Při průjezdu cílem jsem zavzpomínal na Mont St. Anne, kde jsem získal svůj první titul. Nepopsatelný pocit, obrovská radost, emoce a taky velká úleva! Tímto bych chtěl poděkovat všem, co mi pomáhali a podporovali mě při moji cestě za titulem. Díky moc, bez Vás by to nešlo!“
Děkujeme tímto všem partnerům a sponzorům, kteří pomáhali Tomovi na cestě za získáním tohoto titulu. Pro více informací, fotek a videií sledujte webové stránky www.tomasslavik.com a sociální sítě Tomáše Slavíka.
www.facebook.com/tomslavik63

Comments are closed.