Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Velkou cena EKO KOMÍNY s.r.o. vyhrál juniorský reprezentant Jan Rajchart

Submitted by on Čtvrtek, 2 Leden 2014No Comment

16. ročník novoročního závodu na Žďár u Rokycan vyhrál juniorský reprezentant Jan Rajchart a byl blízko prémii 10 000,- Kč pro rekordmana trati.  37 běžců a cyklistů se zúčastnilo společného závodu na vrchol kopce Žďár u Rokycan. Závod do vrchu na 4 km vyhrál cyklista Jan Rajchart z Nutrend Specialized (Stupno) team před Václavem Viktorinem z AC SPARTA PRAHA a mezi běžci kraloval Michal Málek z TTK Slavia VŠ Plzeň před rokycanským Petrem Minaříkem.

Od startu se vytvořila na čele 9 členná skupina cyklistů, která dojela společně až pod hlavní stoupání. Obávaný ,,Ždárský komín,, je strmý kamenitý chodník vedoucí nad Oltáře opět rozdělil závodní pole a teprve 17 letý Jan Rajchart odjel od pronásledovatelů.

Do cíle přijel ve výborném  čase 14:09 a zaostal za rekordem Václava Metličky z roku 2008 o 35 sekund. Vítěz ani tentokrát nedosáhl na prémii 10 000,- Kč určenou pro nového rekordmana trati. Vzhledem k jeho mládí je naděje, že někdy rekord padne. Se ztrátou 42 vteřiny dojel Václav Viktorin a na třetím místě Daniel Lukeš se ztrátou 1:06min.

První běžec Michal Málek závod rozhodl ve svůj prospěch až 150 m před cílem, kdy zaútočil na dosud vedoucího Petra Minaříka a zvítězil. V závěru se snažil dotáhnout Petra Minaříka ještě Jan Šneberger  na třetím místě.

Mezi ženami opět dominovala Andrea Frantová v čase 23:13min. Denisa Lukešová z Ejpovic /Author team Stupno/ byla opět nejrychlejší bikerkou v čase 19:58 min.

Výsledky 1.1.2014
Novoroční závod do vrchu Žďár . 1.1.2014 – VC Eko Komíny s.r.o.

1. Málek Michal TTK SpaviaVŠ Plzeň 18:16
2. Minařík Petr Rokycany 18:26
3. Šneberger Jan Falcon Rokycany 18:31
4. Paur Ondřej Author team Stupno 20:06
5. Kunc Jiří 321 START 20:23
6. Krs Jan 321 START 21:17
7. Brož Lukáš Kamenný Újezd 22:45
8. Frantová Alena Loko Beroun 23:13 – 1.žena
9. Ježek Martin Plzeň Újezd 23:24
10. Šturmová Bára Plzeň 23:13 – 2.žena