Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Závody

Okrouhlický první a druhý v 7. a 8. etapě Baltyk – Krkonoše Tour

Submitted by on Neděle, 1 Červen 2014No Comment

31.5. – 7. etapa – Tomáš Okrouhlický zvítězil v dopolední horské časovce. Trasa vedla z města Kovar do Malé Úpy na hranice Polska a ČR. 11,6 km dlouhou trasu s převýšením 600m zdolal za 26:15:38 a pozdější celkový vítěz Christoper Hatz, který dojel na druhém místě za ním zaostal o 10 sekund. Třetí dojel Kamil Zeliňski se ztrátou 20 sekund.

1. Okrouhlický Tomas AC SPARTA PRAHA 26:15:38 2. Hatz Christper MLP TEAM Bergstrasse 26:24:85

3. Zielinski Kamil Mexller    26:35:64

7. Stöhr Pavel AC SPARTA PRAHA 27:45:90

8. Stohr Jan AC SPARTA PRAHA 28:24:78

31.5. 8.etapa – z Piechovic do Sklarske Poreby na 119 km s pěti horskými prémiemi měla rozhodnout o celkovém vítězi. Německý tým MLP Bergstrasse hájil žlutý trikot Christopera Hatze před útoky polského týmu Mexller a Sparty Praha. V úvodu závodu byl v úniku Artur Detko z Mexlleru až s 6 minutovým náskokem, který byl dojet na poslední vrchařské prémii , kde se v čele závodu utvořila 8 členná skupina se sparťany Tomášem Okrouhlickým a Pavlem Stöhrem. Celkově druhý polák Zielinski zaútočil na poslední vrchařské prémii a získal náskok okolo 30 sekund na žlutý trikot vedoucího jezdce. Dva náročné cílové okruhy v Sklarske Porebě dokonale prověřily peloton i po technické stránce, kdy v prvním okruhu skoro celá první skupina spadla v zatáčce na písku po krkolomném sjezdu. Na to doplatil i náš Pavel Stöhr.

V čele zůstala za vedoucím závodníkem pětice závodníků s kterou si v cíli Tomáš Okrouhlický poradil a s přehledem dojel pro druhé místo.

1. místo Zielinski Kamil   3:21:30

2. místo Okrouhlický Tomáš 3:22:00

3. místo Halejak Wojciech  3:22:01

6. Pavel Stöhr             3:25:12

Navzdory snaze o změnu v pořadí se nic zásadního v celkových výsledcích nezměnilo. Zvítězil Chritoper Hatz a Tomáš Okrouhlický dojel celkově na 5.místě.