Home » Silniční cyklistika

Hudeček vyhrál závod slovenského poháru

Submitted by on Sobota, 8 Květen 2010No Comment
Hudeček vyhrál závod slovenského poháru

Skvělou formu z Českého poháru v Pičíně, který dokončil na 5. místě, potvrdil Petr Hudeček z novojičínského Forman Cycling Teamu i na první májový víkend. Stal se totiž vítězem druhého závodu Slovenského poháru v silniční cyklistice, který byl na pořadu v neděli 2. května v Krupině. Na startující cyklisty čekal 47 kilometrů dlouhý členitý okruh z Krupiny na Babinou, Sásu, Senohrad a Bzovík zpět do Krupiny. Závodníci jej absolvovali celkem třikrát.

Na startu se sešly kromě slovenských týmů CK Bánská Bystrica, INTER-SC, CK Spišská Nová Ves i maďarské týmy AEGON P-NIVO NOTEBOO a Tecnofilm-Betonexpressz. Z českých to pak byly Cyklo MXM Hulín, ACK Stará Ves, Feso Petřvald a Forman Cycling Team. Stejně jako v Českém poháru zde startovali i jednotlivci bez větší týmové podpory.

Závod byl pod kontrolou závodníků týmu Forman od začátku, kdy se do úniku pěti členné skupiny zapojil Lukáš Heinrich. K této skupině se v největším stoupání na okruhu připojili také Petr Hudeček s Jaroslavem Markem. Hudeček s Markem nastoupili znovu v tom samém stoupání i v kole druhém a jelikož jejich tempu stačil pouze zástupce týmu CK Bánská Bystrica Martin Haring, pokračovali dál ve trojici. Na začátku kola třetího domácí zástupce zaváhal, čehož využil právě Petr Hudeček a dvojici Marek-Haring se vzdálil. Cílem tedy projel osamoceně s náskokem více než 3 minut Petr Hudeček, druhý dokončil Haring a třetí Jaroslav Marek. Převahu Severomoravského týmu potvrdil Lukáš Heinrich, který vyhrál spurt skupiny o čtvrté místo.

Pořadí :
1.Petr Hudeček Forman Cycling Team
2.Martin Haring CK Bánská Bystrica
3.Jaroslav Marek Forman Cycling Team
4.Lukáš Heinrich Forman Cycling Team

10.Lukáš Josefík Cyklo MXM Hulín
11.Luděk Binka Cyklo MXM Hulín
19.Pavel Cimbálník Cyklo MXM Hulín
25.Petr Davídek CK FESO Petřvald
30.Petr Javorek ACK Stará Ves nad Ondřejnicí

Více o týmu Forman Cycling na www.forman-cycling.cz

Comments are closed.