Home » Pozvánky k závodění

Pozvánka: Galaxy CykloŠvec maraton

Submitted by on Čtvrtek, 29 Duben 2010No Comment
Pozvánka: Galaxy CykloŠvec maraton

Ředitel Galaxy CykloŠvec maratonu 8. května Jaroslav Hronek se svým Galaxy teamem Tálín Vás všechny srdečně zve na start Galaxy CykloŠvec maratonu do Tálína. V nových dresech spojujícími tým se značkou kol Galaxy a sponzorem týmu, Firmou CykloŠvec, se představili pořadatelé maratonu v Tálíně na závodech na Hluboké. Pilně připravují trasu maratonu v Píseckých horách, ale při tom ještě stačí závodit v dalších závodech nejen v jižních Čechách.

Úvodní maratonský závod Galaxy série 2010 je za dveřmi. V sobotu 8.5.2010 na státní svátek Dne vítězství odstartuje Galaxy série – seriál 9 MTB maratonů pro širokou veřejnost naplno svým prvním podnikem, který se pojede v Tálíně, což je malebná jihočeská obec nedaleko Písku. Pořadatelem závodu je již dobře známý cyklistický tým Galaxy bike Tálín. Pro účastníky závodu z řad široké veřejnosti jsou samozřejmě na výběr dvě trasy o délce 55 anebo 34 km, které jsou svým profilem nenáročné a které vedou z větší části přírodním parkem Písecké hory. Trasy závodu jsou přibližně stejné jako v loňském roce, takže nebude chybět výjezd na druhý nejvyšší vrchol Píseckých hor (Vysoký Kamýk 626 m n.m.), přičemž ti na delší trase si při absolvování druhého okruhu užijí stoupání na Kamýk ještě jednou.

Start závodu o délce 55 km je v 10:30 hodin, ti na kratší trase odstartují na návsi obce Tálín o půl hodiny později. Prezentace k závodu je možná v den před závodem od 19:00 do 21:00 hodin a v den závodu od 07:00 do 9:30 hodin v budově Obecního úřadu v Tálíně.

V Tálíně budou připraveny i závody pro děti podle věkových kategorií. Pro všechny závodníky nebude chybět tradiční tombola. Pro závodníky a jejich doprovod a zejména pro diváky nebudou chybět doprovodné akce – Písecké mažoretky, bohatá tombola a po skončení závodů bude zábava se skupinou Lanza. Dá-li počasí, můžou se účastníci zdarma od pátku do neděle ubytovat ve vlastních stanech na návsi obce. Na neděli 9.5.2010 je totiž připraven Tálínský duatlon, kdy tento závod je součástí Jihočeského poháru v duatlonu. Program závodu: 1,9 km běh, 12 km MTB a 3,8 km běh + vložené závody dětí. V neděli děti odstartují v 10:00 hodin a od 12:00 hodin je na pořadu start hlavního závodu. Startovné je 130 Kč předem a v den nedělního závodu 150 Kč.

Tálínský MTB tým, který závod pořádá, vstupuje do své třetí sezony. Oficiální název zní Galaxy bike Tálín. Nejviditelnější změnou pro sezonu 2010 budou nové týmové dresy, ve kterých dominuje žluto-modrá barva. Tato kombinace barev není náhodná a symbolizuje barvy obce Tálín. Spolu s černou barvou a stejným designem jako dresy týmu Galaxy Cyklošvec jasně poukazují na partnerství a materiální podporu firmy Cyklošvec Písek (www.cyklosvec.cz), což je výhradní dovozce do ČR kol, dílů a doplňků Galaxy, vidlic a tlumičů Fox, přileb a brýlí Catlike a plášťů a duší Kenda. Tým bude v sezoně 2010 reprezentovat 17 závodníků, z toho 3 ženy a 4 děti.

Info: www.galaxy-serie.cz

Comments are closed.