Home » Silniční cyklistika, Závody

Blíží se mistrovství republiky v silniční cyklistice

Submitted by on Pondělí, 21 Červen 2010No Comment
Blíží se mistrovství republiky v silniční cyklistice

Příští týden se bude bojovat o tituly mistrů a mistryň České a Slovenské republiky v silniční cyklistice pro rok 2010. Tak jako v předchozích letech je i tentokrát mistrovský závod spojený pro cyklisty ze Slovenska i České republiky. Letos bude konat ve dnech 22. – 27. června. Časovka se pojede ve slovenském Holíči a po několika letech se navíc vrací do programu i časovka družstev. Silniční závod se bude odehrávat na okruhu v Kyjově a jeho okolí o víkendu.

V mužích se očekává další souboj mezi Duklou Praha a nejsilnější domácí stájí PSK Whirlpool-Author, do kterého však mohou zasáhnout také členové zahraničních profesionálních stájí včetně Kreuzigera nebo Raboně. V ženských kategoriích šampionát přinese srovnání zkušeností a dravého mládí. Každopádně ale zcela jistě půjde o dramatickou a zajímavou podívanou.

Na Slovácko do Kyjova se podle informací pořadatelů sjedou i mnohé české a slovenské hvězdy – chybět by neměl nejúspěšnější současný český závodník Roman Kreuziger, mistr Evropy z roku 2005 František Raboň, slovenská dvojčata Martin a Peter Velitsovi, úspěšní cyklokrosoví reprezentanti Zdeněk Štybar a Radomír Šimůnek nebo místní odchovanec Jan Bárta. Díky nim by cestu za dalším titulem nemuseli mít jezdci královéhradeckého PSK Whirlpool-Author tak jednoduchou – právě z jejich řad pochází Martin Mareš, kterého v Kyjově čeká nesnadná obhajoba. Výbornou formu má také Jaroslav Kulhavý, čtvrtý muž průběžné klasifikace Světového poháru v cross country horských kol, který v sobotu zvítězil na MČR v maratónu horských kol.

I mezi ženami může být závod plný očekávání. V časovce je do role favoritky postavena Martina Růžičková, která letos závodí v Itálii, ale věří se hodně také Ladě Kozlíkové, Jarmile Machačové, Pavle Havlíkové nebo Gabriele Slámové. Od těch se nejvíce čeká i v závodě jednotlivců s hromadným startem. Do pořadí na předních příčkách by mohla promluvit i Lucie Záleská, překvapit mohou Katarína Hranaiová, Monika Simonová nebo Veronika Kotalová. Opepřit časovku svým vystoupením může také držitelka světových rekordů a olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková nebo cyklistky, které se věnují v průběhu sezóny převážně MTB nebo cyklokrosu. Otevřená je dosud časovka dvojic, neboť jejich složení bude známo až těsně před startem.

Program závodů MČR a MSR v silniční cyklistice
úterý 22.6.2010 – časovka jednotliců (junioři, juniorky a ženy)
čtvrtek 24.6.2010 – časovka družstev juniorů a dvojic juniorek a žen
čtvrtek 24.6.2010 – časovka jednotliců (muži a U23)
sobota 26.6.2010 – silniční závod jednotliců (junioři, juniorky a ženy)
neděle 27.6.2010 – silniční závod jednotliců (muži a U23)

Více na www.ckdacomkyjov.cz

Comments are closed.