Home » MTB, Závody

Okolohradce kořistí Martina Horáka

Submitted by on Středa, 9 Červen 2010No Comment

Celý týden jsme se modlili, aby nepršelo a vyšlo to. Už v pátek bylo jasné, že se bude prášit a bude to hodně rychlé. Trať, byť s malými úpravami a bez tradičního brodu, 7. ročníku závodu RWE Okolohradce 2010 byla připravena. O tom, že to byl fofr, všechny přesvědčila dvojice Horák – Hruška, kteří šedesátikilometrovou trať prolétli v čase 01:48:39 a v cíli je od sebe dělilo 0,6 sec.! Martin Horák (RockMachine-Cyklomax) tak získal svůj první triumf v letošním ročníku Cyklomaraton tour. Mezi ženami, letos už potřetí, vyhrála Ilona Bublová (RockMachine-Cyklomax).

Už kolem osmé se do zázemí závodu, které bylo letos opět umístěno před všesportovní stadion v Malšovicích, začali sjíždět první závodníci a sluníčko začalo pálit. Přípravy vrcholili, půjčovna kol KONA se pomalu vyprazdňovala a mezitím se na start začali připravovat děti ke čtvrtému závodu Tygříkova poháru. Ten odstartoval v deset hodin dopoledne a na startu se sešlo téměř tolik dětí, jako jejich dospělých kolegů na kratší trati. V Hradci startoval letos zatím nejmladší účastník. Byl to teprve rok a půl starý Jonáš Baltyzar, kterého jeho trať na 200m tak zmohla, že ho na bednu ho museli vytáhnout rodiče v kočárku, protože už spal. Určitě bikerská naděje do budoucna.

V půl dvanácté však byl odstartován hlavní závod dne na 60km, který vedl lesy v okolí Hradce Králové. Trať byla ochuzena o tradiční brod a díky polomům si vyžádala ještě další mírné úpravy. Ale pořád to byla ta trať s mírným profilem a proto mohli šedesátku jet snad úplně všichni& Ihned po startu v první zatáčce došlo ke kolizi na čele závodu a do karambolu se zamotala spousta bikerů, mj. i pozdější vítězka Ilona Bublová a pár členů KONA Cycling teamu. Proto znovu apelujeme na všechny, zejména ty, co do první stovky nepatří, aby dodržovali pravidla při řazení na startu a když se necítí na jízdu v balíku, ať se nikam netlačí. Chápu, že je to velký adrenalin, ale proto ihned po startu jede zaváděcí vůz, než se pole roztrhá.

Než jsme se stačili vzpamatovat z pádu, měli nejlepší na 60km trati za sebou téměř první kolo a bylo jasné, že vítězství bude patřit někomu z dvojice Horák  Hruška, která si vybudovala před zbytkem startovního pole slušný náskok. Před cílem bylo jasné, že pořadí po prvním kole se nezměnilo a cílem se prohnala dvojice, z niž o 0,6sec. (!) rychlejší byl Martin Horák (RockMachine-Cyklomax), hned za ním Honza Hruška (Volvo Auto Hase MTB Team) a třetí dojel Vlasta Veverka (RockMachine-Cyklomax), který zaostal za dvojicí Horák-Hruška o 4 minuty.

Mezi ženami byla nejlepší Ilona Bublová a za ní se srovnaly její kolegyně z týmu RockMachine-Cyklomax Petra Krtičková a Radka Splítková. Závodilo se samozřejmě i na kratší trati o délce 30km, kde mezi muži Martin Chutný (HSK cycling team) a mezi ženami Julie Mastíková (RockMachine-Cyklomax).

Takže domácí tým pobral téměř co mohl, počasí nám všem vyšlo a my doufáme, že jste prožili příjemný den.

Cyklomaraton Tour pokračuje 27.června závodem AIMTEC OPEN RACE Okolo Plzně, který bude letos úplně nový, takže se máte na co těšit. Opět nebude chybět Open jízda pro všechny, kteří nechtějí závodit, ale jen se projíždět přírodou.