Home » Týmy & závodníci

Slámovou čekají závody ve Francii

Submitted by on Čtvrtek, 20 Květen 2010No Comment
Slámovou čekají závody ve Francii

Talentovaná česká cyklistka Gabriela Slámová se minulý víkend představila na domácí půdě. Přestože je od začátku letošní sezóny členkou profesionálního francouzského týmu Vienne-Futuroscope, odskočila si minulý týden do České republiky, aby si zde splnila své studijní povinnosti. Mimo to, aby nevypadla z tréninkového a závodního tempa, startovala v Jevíčku v etapovém Závodě míru nejmladších, který byl zároveň vypsán jako závod českého poháru žen. Obsadila zde druhé místo a nyní se vrací zpět do Francie.

Juniorská reprezentantka Gabriela Slámová má doma bronzovou medaili z dráhového mistrovství světa, stříbrnou z mistrovství Evropy a titul mistryně republiky pro rok 2009. Brněnská rodačka, dcera mistra světa v bodovacím závodě a medailisty z olympijských her v Moskvě, má ve svých devatenácti letech všechny předpoklady pro úspěšnou kariéru – talent, nadšení pro cyklistiku i silnou hlavu. Bez té by těžko podstupovala dennodenní tvrdý  trénink.

Gabrielo, odjíždíte teď na pár týdnů zase do Francie – co Vás tam čeká?
Pojedu dvoudenní etapáček Okolo Burgundska a pak dva závody francouzského poháru.

Jsou to pro Váš tým Vienne-Futuroscope důležité závody?
Okolo Burgundska je závod, který se skládá z časovky a silničního závodu s hromadným startem. Po časovce se bude rozhodovat taktika týmu – pojede se na ty, které zaznamenají solidní umístění v jízdě proti chronometru. Ve francouzském poháru máme hru rozjetou velice dobře – máme dres vedoucí závodnice celkového pořadí a nejlepší závodnice do 23 let. Vedeme i bodování týmů. Tyto pozice se tedy budeme snažit udržet až do konce.

V Jevíčku jste obsadila druhé místo – jste spokojená se svým vystoupením tam?
Závod míru v Jevíčku jsem absolvovala spíš jako dobrý trénink. I když tento závod mám hodně ráda, nebylo možné na něj po těžkém etapovém závodě Gracia-Orlová přijet v plné síle. Navíc se mi blížila maturita a v Jevíčku jste startovala vlastně během svatého týdne.

Jak probíhala Vaše příprava po Jevíčku?
Po konzultaci s trenéry jsem zvolila odpočinek. Program posledních týdnů byl náročný a další těžké závody mě čekají i nyní.

Nenechalo na Vás to chladné a deštivé počasí, které závod provázelo, nějaké následky?
V závodě a po něm jsem měla trochu obavy z nachlazení ale naštěstí se s chladným a mokrým počasím můj oganismus dobře vypořádal. Necítím se špatně.

Kdy Vás zase uvidíme závodit v ČR?
Následující čtyři týdny mám program ve Francii. Ale určitě si nenechám ujít červnové mistrovství republiky, a to jak v časovce, tak závod s hromadným startem.

Comments are closed.