Home » MTB, Závody

Rybařík ovládl Author Šela Marathon

Submitted by on Pondělí, 10 Květen 2010No Comment
Rybařík ovládl Author Šela Marathon

Jedenáctý ročník Author Šela maratonu na brutální, rozbahněné trati je za námi! Třiadevadesát kilometrů maratonské trati, která je tradičním otvírákem domácí bikemaratonské sezóny a letos byla i úvodním závodem Českého poháru v maratonu, absolvoval nejrychleji Ivan Rybařík (Merida Biking Team), a to v čase 3:56:54. V závěrečném stoupání na hrad Helfštýn předčil Tomáše Vokrouhlíka (Factor Bike Teplice). Třetí místo vybojoval Jiří Novák (Česká spořitelna Specialized).

Dlouhá trasa závodu doznala mnoha změn, první z nich přišla krátce po startu: nad osadou Kudlov se vždy odbočovalo doprava výjezdem po louce, po které se jelo až na horní asfaltovou cestu Pavlovice – Lhota. Teď se jelo po louce rovně do kopce a na konci louky mírně doleva do lesa, čímž odpadly první dlouhé široké úseky s prostorem na předjíždění a dobrý start byl ještě důležitější než kdykoliv dříve. Jak kdo najel do lesa zde, tak z něj vyjel na Rybářích v půlce trati.

Premiéra nových pěšinek v lesích okolo Helfštýna se bohužel netrefila do rány počasí. Být tato změna vloni, všichni závodníci by byli spokojení, takto je čekaly dvě a více hodin trápení v rozblácených úsecích. Jednou z atraktivních změn mezitím byl i pozměněný výjezd na Helfštýn, kdy při prvním průjezdu připravili pořadatelé výjezdní prémii o galusková kola Remerx.

Hned od první chvíle začali strategicky ovládat tempo na špici závodu bikeři týmu Merida Ivan Rybařík a Jan Jobánek. Především díky jejich aktivitě se začalo v technických pasážích před hradem tříbit zrno od plev a na čele se později vyprofilovala šestičlenná skupinka největších favoritů. Mnoho fyzických i psychických sil ukázal Ivan Rybařík, který o vítězství na Šela Marathonu velmi stál, a skoro jako v pohádkovém příběhu s dobrým koncem si pro cenný triumf nakonec skutečně dojel. Druhý Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Teplice) ztratil jen 11 vteřin a neskrýval své zklamání. O náročnosti závodu vypovídá nejen čas absolutního vítěze, který se zastavil jen 186 vteřin pod hranicí čtyř hodin, ale i rozestupy mezi jednotlivými závodníky. Vždyť prvního a desátého jezdce v cíli dělilo celých dvacet minut!

Ani mezi ženami nebylo o dramata nouze. Vítězství z loňska zde obhajovala Barbora Radová-Manďáková (Cyklotrenink.com), která však cestu za vítězstvím tentokrát neměla vůbec lehkou a kromě rozmarů počasí a trati se musela během závodu vypořádat i s četnými technickými problémy. Druhé místo vybojovala Lucia Čuříková (Veus Vyškov) a bronz putoval zásluhou Petry Tlamkové opět do rukou úspěšného týmu Merida Biking.

Kratší trať měřící osmapadesát kilometrů vyhrál Stanislav Hejduk (Factor Bike Teplice) před druhým Lukášem Hanusem (Merida Biking Team, SVK) a třetím Michalem Plesníkem (AlpinePro – Author).

Výsledky muži
1. Ivan Rybařík (Merida Biking) 3:56:54 hod.
2. Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Teplice) +0:11 min.
3. Jiří Novák (Česká spořitelna Specialized) +3:36 min.
4. Jan Jobánek (Merida Biking) +6:00
5. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +10:41
6. Jan Hruška (Volvo Auto Hase) +10:56
7. Karel Hartl (Kellys Bike Ranch) +14:03
8. Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch) +14:23
9. Václav Ježek (Alpine Pro – Author) +14:39
10. Tomáš Trunschka (Caffé Nannini) +20:05

Výsledky ženy
1. Barbora Manďáková (Cyklotrenink) 5:15:28 hod.
2. Lucia Čuříková (Veus Vyškov) +14:16 min.
3. Petra Tlamková (Merida Biking) +21:40

Kompletní výsledkové listiny

FOTOGALERIE


Comments are closed.