Home » Foto, Za jízdy, Závody

Giro Rosa 2019 – 10. etapa a celkové pořadí

Submitted by on Pondělí, 15 Červenec 2019No Comment

Dnešní poslední 10. etapu nejprestižnějšího závodu Giro Rosa s cílem v Udine vyhrála holandská závodnice Mariane VOS CCC-Liv.
Češka Nikola Nosková (Bigla) obsadila 56. místo +0,28. Markéta Hájková (Servetto) se umístila na 103. místě +1,37.
V celkovém pořadí zvítězila opět holandská závodnice Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women.
Nikola Nosková obsadila 35. místo, Markéta Hájková se umístila na 116. místě.
Markéta Hájková: „První Giro v 19ti letech a jsem v cíli. Mám radost. To jsem se dozvěděla nominaci těsně před závodem ;-). V loni jsem byla ještě juniorka a jezdila jsem České Poháry na 50 km ve velice malém balíku závodnic a letos TOP cyklistika s těmi nejlepšími. Giro bylo moc těžké, ale krásné. Jsem ráda, že jsem se rozhodla jít touto cestou do World Tour cyklistiky. Věřím, že tento krok byl správný. Nyní mě čekají dva menší závody v Itálii a etapový závod ve Španělsku. Ráda bych i na Mistrovství Evropy, tak mi bude potěšením, když budu nominována. Dále mě čekají etapové závody v Itálii a Francii. To je můj nejbližší program. Moc bych chtěla poděkovat celému týmu, fanouškům a rodině.