Home » Za jízdy

Kirchen Tour de Suisse nedokončí. Měl infarkt.

Submitted by on Sobota, 19 Červen 2010No Comment
Kirchen Tour de Suisse nedokončí. Měl infarkt.

Lucemburčan Kim Kirchen měl v pátek po jedné z etap Okolo Švýcarska problémy se srdcem a z hotelu byl v noci odvezen do nemocnice v Curychu s podezřením na infarkt. Podle vyjádření lékařů svého týmu Kaťuša měl Kirchen podobné problémy již na jaře. Nyní je udržován v umělém spánku a lékaři sledují jeho stav, podle výsledků posledních testů prý ale mohou infart i trombózu jako původ problémů lucembruského cyklisty vyloučit.

Jednatřicetiletý Kim Kirchen byl ve Švýcarsku v roce 2007 druhý a v posledních dvou ročnících vyhrál dvě etapy. Tentokrát je ale jasné, že závod nedokončí. Dost možná pro něj působení ve vrcholovém sportu skončí úplně.

Kim Kirchen se narodil 3. července 1978 v Lucemburku. Profesionální kariéru zahájil v roce 2000 ve stáji De Nardi-Pasta Montegrappa. V roce 2001 přestoupil do prestižnější stáje Fassa Bortolo a v jejích barvách triumfoval v roce 2002 ve svém prvním velkém závodě – vyhrál cyklistický podnik Kolem Holandska. V roce 2004 se stal poprvé seniorským mistrem Lucemburska v silniční cyklistice (úspěch zopakoval v roce 2006, v roce 2008 triumfoval v časovce), startoval na Olympijských hrách (kde obsadil 6. místo) a odbyl si premiéru na Tour de France, kterou dokončil na 63. místě. V roce 2006 přestoupil do stáje T-Mobile. Po dílčích úspěších se mu až v roce 2007 podařilo uspět v některém ze závodů velké trojky – po diskvalifikaci Alexandra Vinokurova mu připadlo vítězství v horské etapě Tour de France, které mu dopomohlo k celkovému 7. místu. Na tyto výsledky navázal v roce 2008. Po etapových vítězstvích na závodech Kolem Baskicka a Kolem Švýcarska se držel také v čele celkové klasifikace Tour de France, 4 dny oblékal žlutý trikot a závod dokončil na 8. místě. Před sezónu 2010 pak podepsal smlouvu s ruským týmem Kaťuša. Několikrát byl vyhlášen nejlepším sportovcem Lucemburska.

Comments are closed.