Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Jan Bronczek na Stevens Sledge vyhrál Sloenduro Rijeka

Submitted by on Úterý, 11 Září 2018No Comment
Jan Bronczek na Stevens Sledge vyhrál Sloenduro Rijeka

Jan Bronczek /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ na Stevens Sledge vyhrál Sloenduro Rijeka v Chorvatsku mezi muži do 19 let a celkově skončil 11.

Tento víkend jsem závodil na závodě Sloenduro Rijeka v Chorvatsku. V pátek klasicky trénink a v sobotu závod. Byly připraveny 4 RZty, na 32 km se stoupáním necelých 2,5 km. Takže celkem makačka. Na startu cca 6 národností a dominance velkých Chorvatských, Slovinských a Italských týmů a porazit místní, kteří mají trať sjetou minimálně 50x a můžou být na tom technicky o mnoho hůř, je vždy těžké. Trať jsem si projel 2x, takže si zapamatuju krizové místa a pak už záleží, jak moc to pustím dolů. :-) Rzty byly úplně odlišné od těch u nás. Sucho, kameny, skalky. V závodním tempu úzké pěšinky mezi šutry se srázy byly hodně nebezpečné. Tudíž u nás v Česku na endurosérii nereálné vyslat lidi (hobíky) na takovou trať. Organizace a hlavně značení bylo opět lepší než u nás. Shimano vlaječky a cedule každých 100m. Doprovodné vozidlo od velkého sponzora Porshe Rijeka taky super a hlavně měření času bezkontaktními čipy. Na závod jsem se poprvé dokázal tak nějak uklidnit, nehrotit to a trochu přidat. Po každé rztě bylo možnost koukat na obrazovku v cíli s výsledky, tudíž jsem hned věděl jak na tom jsem. Neudělal jsem žádnou chybu, kolo s plášti Hellkat od Kendy vydrželo v těch skalách bez defektu a technických problémů. Všechny RZty jsem vyhrál, tudíž beru 1. místo v kt. do 19 let a 11. místo v celkovém pořadí.

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.