Home » Foto, MTB, Týmy & závodníci, Za jízdy, Závody

Luboš Mošnička zahájil závodní sezónu na Králičáku

Submitted by on Pondělí, 24 Květen 2021No Comment
Luboš Mošnička zahájil závodní sezónu na Králičáku

Králičák RZ 1, RZ 2 kořenité peklo, které bylo v některých místech děsivě strmé. RZ tohoto typu není můj šálek kávy, ale do ES již neodmyslitelně patří a je to dobře, protože tvoří rozmanitost a prověří všestrannost jezdců a jezdkyň. Závody opět nedopadly, bohužel jsem po 300 m zlomil brzdovou páku. V místě, kde jsem zlomil páku jsem chvíli setrval a fandil lepším závodníkům (aspoň dle startovky), někteří raději v místě běželi (ve finále to bylo asi rozumné a vcelku rychlé), jen pár závodníků projelo tzv. bez ztráty kytičky. RZ 3 byla „bajkparková“ plná skoků, klopek a také kardio výjezdem, který neprověřil techniku závodníků, ale jejich fyzičku. RZ4 byla příjemná a dle mého přesně takového typu našich závodů, takže kameny, kořeny, skalka a na konci i dost bahna. RZ 5 začala na sjezdovce, poté les, kde na závodníky čekaly dvě skalky bez chickenline a závodníci je museli skočit a následně výjezd z lesa a otevřené zatáčky na sjezdovce (trávě). Díky tomu, že v sobotu vydatně pršelo, tak opravdu nebyla nouze o úsměvné karamboly, slova která nelze vyslovit bez pípání a občas i nějaký ten šrám na těle či materiálů. Tratě popisuji z tréninku a z podmínek, které panovaly v sobotu. Nedělní závod pro mne byl opravdu ten nejkratší, bohužel snad nebudu následovat minulou sezónu kdy jsem více trénoval než závodil. Loni jsem odstoupil z poloviny závodů.

Bike Stevens Sledge Max – kolo mi neskutečně sedí, hravý stroj a je jen škoda, že Stevens tento typ kol vyřadil z produkce. Tak na dalším závodě Klínovec snad již bude brzda v pořádku (Shimano nemá moc díly) a já určitě napravím loňský nezdar v této lokalitě.

Luboš Mošnička – Galaxy CykloŠvec Stevens

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.