Home » Silniční cyklistika, Za jízdy

Kolokrám závodil v Rakousku

Submitted by on Pondělí, 22 Březen 2010No Comment

V neděli 21. března v rakouském Leondingu odstartovala závodní sezóna závodníků Kolokrámu. Úvodní díl Rakouského poháru v silniční cyklistice absolvovali i další čeští závodníci.V neděli 21. března se do rakouského Leondingu sjeli silničáři z několika zemí Evropy – jel se zde úvodní díl Rakouského poháru v silniční cyklistice. Na startu se sešlo 153 závodníků, kteří absolvovali 7 okruhů v celkové délce 151 kilometrů. Profil byl poměrně členitý, navíc pršelo, takže počasí udělalo závod daleko těžší a dokončilo jej jen 94 lidí. Zhruba do poloviny se jelo spíš tempově, pak ve sjezdu odjela skupina 15 lidí a vydržela až do cíle. Nejsilnější týmy tam měly zastoupení, takže logicky neměly velký zájem uprchlíky sjíždět.

Vyhrál domácí josef Benetseder (Vorarlberg-Corratec), nejlepším z patnácti Čechů byl v cíli 5. Adam Homolka (Union-Radland Kärnten-VIPERbike-WSA)

Český CK Kolokrám – Svijany startoval ve čtyřech lidech: Jakub Svoboda, Tomáš Čer a Ivo Netík dorazili do cíle v hlavním poli, Jakuba Ehrenbergera zbrzdil pád a musel odstoupit. „Upadl zrovna ve chvíli, kdy se začalo pořádně závodit a neměl šanci si skupinu dojet. To bohužel k cyklistice patří. Kdyby se mu to nestalo, tak určitě přijel v balíku taky,“ uvedl šéf týmu František Trkal. „Naši kluci si počínali solidně. Je potřeba brát v úvahu, že to pro ně byl úplně první závod v sezóně, takže z celkového pohledu byl jejich výkon solidní,“ dodal.

Další program kolokrámu je nabitý – kromě startů na domácích silnicích je čekají i závody v Polsku, na Slovensku či opět v Rakousku. „Sám jsem zvědav, jak se nám povede. Věřím, že mě kluci budou příjemně překvapovat. Z deseti našich závodníků by minimálně polovina měla být schopna konkurovat českému balíku a postarat se o nějaké dobré výsledky“ uvedl Trkal.

Doma kromě klasických závodů počítá Kolokrám i se šesti silničními maratóny včetně slavného Krále Šumavy, stěžejní v sezóně 2010 mají být Český pohár, mistrovství republiky a etapový závod Czech Tour.

Cyklisté týmu Kolokrám.cz-Svijany v sezóně 2009 používali přilby Catlike Vacuum. Dovozcem této značky do České republiky je společnost CYKLOŠVEC s.r.o.