Home » Aktuální téma, Cyklokros, Foto, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

LUKÁŠ KUNT – KONEC ZÁŘÍ 2015

Submitted by on Úterý, 6 Říjen 2015No Comment

Mnozí závodníci by asi těžko hledali motivaci, potom co by se dozvěděli, že nejsou v nominaci na MS. Zvlášť když tomuto cíli obětovali skutečně hodně a šance vyrazit na MS byla velká. Lukáš Kunt si s tím poradil po svém. V závěru sezóny byl velmi aktivní a závodil, jako kdyby sezóna byla teprve v počátku. Bez zajímavosti také není fakt, jak se dá rapidně „zestárnout“ přes noc – v neděli finále ČP na silnici v kategorii junioři, v pondělí úvodní závod ČP TOI TOI Cup v cyklokrosu – muži elite/U23.

Poslední víkend a sváteční pondělí v září to dobře dokládají:

Sobota 26.9. – Velká cena Prahy – silniční časovka jednotlivců – 1. místo (kat. junioři)

Neděle 27.9. – Velká cena Prahy – silniční závod s hromadným startem – 4. místo (junioři)

Pondělí 28.9. – TOI TOI Cup Slaný – ČP cyklokros – 31. místo (muži elite/U23)

Díky kvalitním výsledkům z finále ČP na silnici by měl Lukáš poskočit na celkové 3. místo v seriálu mezi juniory. Bohužel zodpovědné osoby se zveřejněním celkových výsledků příliš nespěchají a tak si musíme na potvrzení ještě počkat. Umístění z prvního cyklokrosového poháru na první pohled nevypadá jako úspěch. Ale když vezmeme v potaz vleklé zdravotní potíže, které Lukáše omezily, nabitý závodní program a fakt, že se byl schopen v průběhu závodu pohybovat okolo 20. místa, i když cyklokrosových tréninků v terénu absolvoval minimum, není výsledek v nabité mezinárodní konkurenci vůbec špatný. Dá se očekávat, že Lukáš půjde nahoru a mezi „třiadvacítkáři“ se v průběhu sezóny výrazněji prosadí.