Home » Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Za jízdy, Závody

O pohár vesnice Střeň – 9. ročník GP Effetec a Cettec 2015

Submitted by on Úterý, 6 Říjen 2015No Comment
O pohár vesnice Střeň – 9. ročník GP Effetec a Cettec 2015

První říjnovou neděli bylo opět navázáno na letitou tradici cyklistických závodů v obci Střeň. Tyto kategorie byly otevřené jak pro registrované závodníky, tak i pro amatéry, kteří si mohou vyzkoušet postavit se na stejnou startovní čáru s těmi nejlepšími. Zároveň se letos tímto závodem rozloučila se svojí profesionální cyklistickou kariérou špičková závodnice Pavlína Šulcová, která byla českou reprezentantkou a sbírala medaile z mistrovských závodů v ČR jak v MTB, tak na silnici i v cyklokrosu.

Krásné podzimní počasí přilákalo na start okolo stopadesáti cyklistů. Dopolední program zahájily závody dětí všech věkových kategorií od nejmenších na odrážedlech až po předškoláky a školáky na kolech.  Odpolední program odstartoval kategorií Muži open a dále následovaly kategorie žen a juniorek.

V kategorii Muži open se na start postavil i reprezentační trenér Tomáš Konečný se svým synem a také profesionální závodník z týmu PSK Whirlpool Author David Dvorský. Po úvodním zavádějícím kole se od pelotonu odpoutala dvojce Bittner Jakub (IN-LIFE cycling team) a Bárta Tomáš (SKC Tufo Prostějov), kteří vévodili celému závodu. Čelo pelotonu střežil s jistotou tým IN-LIFE cycling team. O aktivitu se snažil David Dvorský (PSK Whirlpool Author) s Pavlem Kudou (SC MIRVA SVITAVY) a týmem Kolárna.

Nejvíce vypsaných prémií posbíral Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov) a v cíli se z vítěztví naopak radoval jeho parťák z úniku Jakub Bittner (IN-LIFE cycling team). Ve spurtu pelotonu zvítězil Jan Neset (IN-LIFE cycling team) . Kategorii Střeň vyhrál Michal Olšanský před Radkem Kainarem a Jiřím Gragelou. Čtvrtý dojel Robert Němeček.

V kategorii žen a juniorek byl boj o vítěztví mnohem dramatičtější. Před samotným zahájením proběhlo slavnostní rozloučení a předání krásných dárků Pavlíně Šulcové. Pak s ní každý absolvoval čestné kolečko v dresu Czech mix Teamu i s hlavním partnerem týmu paní Mojžíšovou (Kola Mojžíš). Poté se začalo závodit. Mezi startujícími se objevila i nadějná slovenská reprezentantka Lucia Valachová.

První nástup předvedla Božena Kučerová s Milou Glave Flaškvou. O další aktivitu se starala skoro domácí závodnice Tereza Gargelová, závodící za tým TJ Uničov. Jedno kolo provokativně nastoupila i Tereza Beranová. Následující nástup a dvě kola v úniku předvedla olomoucká závodnice, věkem ještě juniorka, Adriana Klimková. Další drtivý zvrat předvedla dvojice Ivana Loubková a opět věkem juniorka Daniela Trčková (TJ KOVO PRAHA). Tento nástup se postaral o drama tohoto závodu. V útoku pak pokračovala sama Danieala Trčková, která všem ukázala, že je velice rychlou závodnicí. Únik byl zlikvidován pelotonem v závěrečném okruhu a řítil se do hromadného spurtu, který nakonec vyhrála Pavlína Šulcová (Ghoust Team ) před Terezou Beranovou (Alltraining.cz) a Ivanou Loubkovou (ELEVEN MERCEDES MITAS).

Na čtvrtém místě byla nejlepší juniorka Daniela Trčková (TJ KOVO PRAHA), na pátém místě také věkem juniorka Adriana Klimková (Mapei Merida Kaňkovský ) a na šestém místě v první polovině závodu, aktivní skoro domácí, Tereza Gargelová (TJ Uničov). Nejlepší amatérkou byla Anežka Štaffová a nejlepší střeňačkou Martina Olšanská. Srdečné díky patří těm, kteří přijeli závodit a pořadatelům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu závodu : SRPŠ a ZŠ Střeň, členům SDH Střeň, starostovi a obci Střeň, Obecní policii Štěpánov, sboru rozhodčích, moderátorovi závodu, firmám a společnostem, kteří závod podpořili sponzorsky.

Díky tomu to byly moc pěkné závody !

Pavlína Šulcová závod okomentovala : „Nejprve bych chtěla všem moc poděkovat za vše co pro mě udělali, bez Vás bych nikdy žádný závod nevyhrála. Včerejší závod byl pro mě jeden z těch nejtěžších. Bolest, emoce nic tomu nechybělo!!!  Holky a Michale díky za pomoc a skvěle prožité dva dny s Vámi!! “

Výsledky muži open

1 Jakub Bittner (IN-LIFE cycling team) 55,52,00

2 Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostejov) 56,00,00

3 Jan Neset (IN-LIFE cycling team) 56,15,00

4 Tomáš Březina (IN-LIFE cycling team ) 56,15,00

5 Martin Borák (IN-LIFE cycling team) 56,15,00

6 Pavel Kuda (SC MIRVA SVITAVY) 56,16,00

7 Jan Vácha 56,16,00

8 Roman Špičák (Kolárna Olomouc) 56,16,00

9David Dvorský (PSK Whirlpool Author) 56,25,00

10 Tomáš Konečný ml. (Cyklotrenink.cz ) -3 okruhy

Ženy a juniorky

1, Pavlína Šulcová (Ghoust Team – CZE) 49,09,00

2, Tereza Beranová Alltraining.cz – CZE) 49,09,00

3, Ivana Loubková (ELEVEN MERCEDES MITAS – CZE ) 49,09,00

4, Daniela Trčková (TJ KOVO PRAHA) 49,08,00 – 1.jun.

5, Adriana Klimková (Mapei Merida Kaňkovský . CZE) 49,08,00 – 2.jun.

6, Tereza Gargelová (TJ UNIČOV – CZE) 49,09,00

7, Elena Vaníčková (Remerx-Merida team Kolin – CZE) 49,09,00

8, Božena Kučerová (Velosport Domazlice – (CZE) 49,09,00

8, Lucia Valachova (Dukla Trencin – SVK) 49,09,00 3.jun.

9, Irena Berková (Amenity-Extrem Sport – CZE) 49,09,00

10, Denisa Bartošová(CK Epic Dohnany Slovensky tym – CZE) 49,09,00

Michal Frantík

www.stren-cyklokros.cz

Comments are closed.