Home » Týmy & závodníci

Kalantieva je s formou spokojená

Submitted by on Úterý, 27 Duben 2010No Comment
Kalantieva je s formou spokojená

Úřadující mistryně světa se vítězstvím v Dalby Forrest ujala vedení ve světovém poháru XCO. Třetí místo brala Kateřina Nash.

Irina Kalantieva potvrdila dobré načasování formy vítězstvím v úvodním závodu Světového poháru olympijského cross-country. Vyhrála v neděli na trati v Dalby Forrest ve Velké Británii před Američankou Willow Koerber (Subaru-Gary Fisher) a českou bikerkou Kateřinou Nash (Luna Pro Team).

Na těžké technické trati dlouhé 6,5 kilometru startovalo kompletní ženské světové pole, a to i přes problémy v dopravě způsobené erupcí islandské sopky Eyjafjallajökull. Hned od začátku se Irina Kalantieva pevně zabydlela ve vedoucí skupině, z níž nakonec vykrystalizovala dvojice závodnic. Překvapivě dobře si vedle úřadující mistryně světa vedla Američanka Willow Koerber a ruská závodnice týmu Topeak-Ergon neměla vítězství zadarmo. Kalantieva nastoupila pod nejdelším kopcem na trati a posledních 3,5 kilometru do cíle udržovala náskok jedenácti vteřin. To se jí povedlo až do cíle a mohla tedy slavit první letošní triumf ve světovém poháru.

„Minulý týden jsem měla pád, takže jsem velmi ráda, že se mi dnes povedlo vyhrát,“ připomněla Kalantieva svůj karambol ze závodu Internationale Frühjahrsklassiker. „Je to ten nejlepší možný vstup do nové sezóny,“ usmívala se v cíli úvodního závodu světového poháru.

Irina Kalantieva se nyní podobně jako většina pelotonu přesouvá do Belgie, kde světový pohár bikerů pokračuje druhým závodem. Přivítá jej proslulé Houffalize, evropská Mekka mountainbikingu.

Výsledky: Dalby Forrest, Velká Británie
1 Irina Kalentieva (Rus) Topeak Ergon Racing Team 1:54:57
2 Willow Koerber (USA) Subaru-Gary Fisher 0:00:11
3 Kateřina Nash (Cze) Luna Pro Team 0:00:28
4 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team 0:00:29
5 Julie Bresset (Fra) BH-Suntour 0:00:53

45 Tereza Huříková (Cze) Trek-Lorca Taller Del Tiempo 0:11:29
72 Lucie Veselá (Cze) GT Czech Team 0:20:56

Foto: irina-kalentieva.ru

Comments are closed.