Home » Blogy závodníků

Ulman zazářil v Offenburgu: 27. místo

Submitted by on Čtvrtek, 3 Červen 2010No Comment
Ulman zazářil v Offenburgu: 27. místo

Tým S&H Superior má za sebou další dva závodní víkendy. Nejdříve jeho závodníci startovali v německém Offenburgu, kde se jel třetí závod světového poháru. Výborně se zde dařilo Matouši Ulmanovi, který dojel na 27. místě – dosud nejlepší výsledek ve světovém poháru tohoto mladého závodníka v jeho dosavadní kariéře. Milan Spěšný víkend na to ovládnul mistrovský závod Jihočeského kraje na nové XCO trati ve Vimperku a nyní již celý tým S&H Superior vzhlíží k nadcházejícímu víkendu a Merida Bike Vysočině.

Za tým S&H Superior informoval Tomáš Kolínský:

Minulý týden jsme odcestovali do německého Offenburgu, kde se jel třetí závod světového poháru. V tomto závodě opět potvrdil skvělou formu Matouš, který se startovním číslem 44 hned od startu postupoval dopředu a dojel na fantastickém 27.místě, jen necelých 7min za vítězem. Jedná se zatím o nejlepší Matoušův výsledek ve světovém poháru. Tímto výsledkem se navíc v průběžném pořadí posunul na 33.příčku! Ostatním našim závodníkům se již tolik nedařilo a i přes dobrý start závod nedokončili díky technickým nebo zdravotním problémům.

Tento víkend závodil jen Milan a Matouš, ostatní závodníci se rozhodli trénovat a připravovat se na další závody. Kluci startovali na mistrovství Jihočeského kraje, na nové XCO trati ve Vimperku. Jednalo se o kratší závod o délce cca 1 hodiny, Milan zvítězil před druhým Janem Škarnitzlem a třetím Matoušem.

Již ve čtvrtek se celý team přesouvá do Nového Města na Moravě,  kde se od pátku pojede etapový závod kategorie S1. Jedná se o páteční sprint, sobotní XCO a nedělní XCP (Cross country point-to-point).

Páteční sprint a sobotní XCO bude také v přímém přenosu vysílat Česká televize:
Sprint – pátek 4.6. – 18:40 ČT 4 Sport
XCO – sobota 5.6. – 17:00 ČT 4 Sport

Comments are closed.