Home » Blogy závodníků, Týmy & závodníci

Tatarkovič podruhé pátý ve SP

Submitted by on Úterý, 8 Červen 2010No Comment
Tatarkovič podruhé pátý ve SP

Skotské městečko Fort William bylo další zastávkou letošního UCI Světového poháru 4X. Závody nejvyšší kategorie se zde jezdí již osmým rokem a především díky nádherné lokalitě skotské krajiny se jedná o velmi oblíbenou destinaci. Letos navíc riderům vyšlo i „neskotsky“ hezké počasí. Ve finále obsadil třetí místo Michal Prokop a v malém finále bodovali 5. Kamil Tatarkovič, 6. Tomáš Slavík a 7. Lukáš Měchura. Kamil Tatarkovič se na pódium SP dostal podruhé v řadě a právě on dnes dostane prostor podělit se o své dojmy z Fort William.

Do Fort William jsem poprvé zavítal už v roce 2002, kdy tu měl světový pohár premiéru. I přesto, že jsem tu byl již několikrát, mě Skotsko nepřestává fascinovat, hlavně když se natrefí na hezké počasí, jak tomu bylo například letos.

Po poměrně dlouhé cestě, která v sobě obsahovala i 16ti hodinový trajekt jsme konečně dorazili na místo. Byl jsem vážně překvapen, jak dobré počasí tu panuje a těšil jsem se, že po několika deštivých dnech v ČR si budu moct zajezdit na kole a nebýt zablácený. Dráha byla první tréninkový den úplně stejná jako loni, ale nakonec se organizátoři rozhodli zavřít kamenitou pasáž a zařadili místo ní objezd po staré dráze, což přidalo atraktivitě v závodních bojích. Trať byla také hodně kamenitá a s velkým množstvím prachu bylo těžké dojet do cíle bez větších chyb.

Poslední tréninkovou jízdu prvního dne se mi podařilo přetrhnout řetěz na startu a měl jsem celkem nepříjemný pád, kdy to trochu schytalo kolo a já si pořádně narazil onu partii mezi nohama. Další den to ale naštěstí bylo relativně v pohodě, kolo jsem dal do kupy a mohl jít na kvalifikaci. Po jedné větší chybě v posledních dvou zatáčkách jsem skončil na 8. místě.

V závodní den se mi jezdilo poměrně dobře a podařilo se mi probojovat do malého finále. Tam mi vyšel parádně start a hned jsem se ujal vedení, které se mi podařilo udržet až do cíle a skončil jsem celkově tedy na 5. místě a podruhé se tak letos probojoval na pódium ve světovém poháru!

Kamil Tatarkovič
Scott FDF Team

Kamil Tatarkovič používá Kenda, KMC a Fox od CYKLOŠVEC s.r.o.

Comments are closed.