Home » Týmy & závodníci

Kamil Tatarkovič trénuje ve Francii

Submitted by on Pondělí, 15 Únor 2010No Comment
Kamil Tatarkovič trénuje ve Francii

Před více jak týdnem jsem se vydal na trénink do teplejších krajin, do Jižní Francie. Většinou do těchto míst zavítám až v březnu, ale letos je zima v ČR celkem nepříznivá a tak jsem to chtěl vyzkoušet o měsíc dřív. V doprovodu Kuby Říhy a Dominika Janíka jsme se tedy vydali směr Azurové pobřeží. První zastávkou byla BMX lokalita – Saint Maxime. Apartmán se nám podařilo zajistit fakt parádní, s terasou, bazénem a každý z nás měl svůj pokoj. A k dráze to bylo zhruba 5min na kole. Co víc si přát.

Ze začátku nám dělali na dráze trochu problémy, nakonec se to však nějak vyjasnilo a my mohli zvesela jezdit.

Kromě Saint Maxime jsme zkusili i BMX supercrossovou dráhu ve Frejus, ale trochu nám to zhatil vítr. Poprvé jsme jeli kouknout taky na vyhlášený francouzský dirty v Peynier, ale 2 dny před naším příjezdem pršelo a tak se nedaly všechny lajny jezdit. Škoda, vypadalo to tam celkem hezky. Po týdnu stráveným v Saint Maxime jsme měli v plánu se na 4 dny přesunout k Nice, do míst odkud pochází Fabien Barel nebo Nico Vouilloz a kde se dá parádně jezdit na celoodpruženým krosáku. Cestou jsem se ještě zastavili na BMX trénink na jedné BMX dráze kousek od Nice. Ten den bylo počasí exkluzivní a dalo se jezdit jen v kraťasech a tričku.

Po příjezdu k Nice nás ale počasí pěkně zaskočilo. Ráno se probouzíme a venku poletují sněhový vločky. Mě ten den bylo nějak divně, tak jsem na kolo ani nelezl a zůstal na apartmánu a kluci mezitím vyrazili s Fabienem Barelem na XC/FR trénink. Při jejich návratu se počasí ještě zhoršilo a po obědě napadlo snad 10cm sněhu, což se tu skoro vůbec nestává. No a tak jsme se rozhodli náš pobyt o 2 dny ukončit a vrátit se zpět do české zimy.

Zajezdili jsme si celkem hodně, ale nebýt rozmarů počasí mohlo to být o poznání lepší. Ale tak co, nemůže být každý den posvícení.

Kamil Tatarkovič

Comments are closed.