Home » Aktuální téma, Pozvánky k závodění

V Písku budou testovat výšku skoku

Submitted by on Pondělí, 20 Září 2010No Comment
V Písku budou testovat výšku skoku

Při letošním třetím ročníku Slopestyle Contestu v Písku v sobotu 25. září proběhne zcela nový vložený závod, který v jihočeském městě ještě nikdy nebyl k vidění. Na Velkém náměstí budou bikeři létat co nejvýš to půjde při netradičním skoku vysokém. „Závod je naprosto otevřený pro každého,“ říká Robin Mikušiak, který je hlavním pořadatelem celého Slopestylu. Podle jeho slov se každý účastník na svém horském kole nechá zapřáhnout za čtyřkolku, která mimo jiné jezdí i slavnou Rallye Dakar, aby dosáhl co nejvyšší rychlosti. Pak najede na odrazový můstek, který ho vystřelí co nejvýše to půjde.

Jezdit se bude ve dvou blocích. Nejprve proběhne po 13. hodině kvalifikace, kdy každý závodník má tři pokusy aby přeskočil základní výšku. Ve finále od 17:30 se pak bude jezdit vyřazovacím způsobem. „Vždy po kole skoků na jedné výšce posuneme laťku o stupeň vzhůru. Kdo nepřeskočí, tak samozřejmě okamžitě vypadává.“ Doplňuje Mikušiak.

Bude zajímavé sledovat na jakou výšku se nakonec dostane vítěz vloženého contestu. Motivací pro závodníky jsou také ceny, které dostanou první tři a vítěz si navíc odnese poměrně slušné prize money, tedy finanční odměnu. Zatímco startovní listina slopestylového závodu je už uzavřena, do skoku vysokého se mohou jezdci hlásit až do čtvrtečního rána, důležité je jako přihlášku odeslat zprávu na email petr@xstream.cz, později jim přijde potvrzení. Skok vysoký bude doplněním bohatého programu celé akce, ve kterém se představí třeba i freestylové mini motorky, kapely jako Skyline, Krucipüsk nebo PSH a pak samozřejmě hlavně nejlepší freestyle bikeři při závodě světového poháru bronzové úrovně.

Více informací na www.slopestyle.cz

Text: Petr Mach
Foto: Jakub Vlček

Comments are closed.