Home » Cestování

Pod Helfštýnem se plánuje nová cyklostezka

Submitted by on Středa, 12 Květen 2010No Comment
Pod Helfštýnem se plánuje nová cyklostezka

Údolím řeky Bečvy pod zříceninou hradu Helfštýn by mohl vést nový úsek trasy určené milovníkům jízdy na kole a kolečkových bruslích. Obec Týn nad Bečvou, přes kterou většina lidí na středověký hrad míří, ji chce nabídnout především turistům. Počet cyklistů a bruslařů, kteří už nyní Týnem projíždějí, je totiž velmi vysoký. Navíc ještě poroste poté, co cyklotrasa Bečva po letech konečně plynule propojí města Lipník nad Bečvou a Hranice.

Nyní musejí cyklisté a bruslaři jezdit po silnicích centrem Týna. Trasa ale pro bruslaře vhodná není a komplikuje provoz, který bývá kvůli návštěvníkům hradu velmi silný. „Většina už jezdí auty a projíždějí obcí. Proto je snaha in-linisty a cyklisty, kteří nebudou směrem k hradu zajíždět, vést bokem,“ vysvětlil Vaculin.

Nový úsek, dlouhý kolem 1300 metrů, sportovce odvede z centra k řece Bečvě. „Je to trasa, která je pro cyklisty a in-linisty ideální. Není tam navíc žádné výškové převýšení,“ uvedl starosta. Na okraji Týna se trasa napojí na cyklostezku do Lipníku nad Bečvou a v opačném směru na úsek trasy, který obec postavila loni. Po něm by mělo být v budoucnu možné plynule jezdit až do Hranic.

Projekt cyklistické stezky má Týn na papíře a ještě letos by pro něj chtěl mít i stavební povolení. Kdy se začne stavět, ale záleží na penězích, obce totiž cyklostezku bez dotace vybudovat nemůže. „Pokud bude otevřena výzva z regionálního operačního programu, bylo by to ideální,“ dodal Vaculin.

Síť cyklotras v údolí řeky Bečvy je už teď jedna z nejhustších v Olomouckém kraji. Stejnojmenná cyklostezka by navíc v budoucnu měla na Přerovsku propojit desítky obcí a stát se jednou z nejdelších tuzemských značených tras.

Zdroj: prerov.nejlepsi-adresa.cz

Comments are closed.