Home » Aktuální téma, MTB, Závody

GALAXY KENDA JISTEBNICKÝ MARATON vyhráli Stošek a Pichlíková

Submitted by on Pondělí, 1 Září 2014No Comment

V Jistebnici se uskutečnil 6. závod seriálu Galaxy série s názvem GALAXY KENDA JISTEBNICKÝ MARATON. Závod se jel jako mistrovství Galaxy série 2014 se zvýhodněným bodováním. Závodnici jeli na dvou tratích o délce 32 km (převýšení 818 m) a 64 km (převýšení 1636 m). Tradičně se jeli i závody dětí na kratším okruhu. Na delší trati 64 km zvítězil Martin Stošek (Sram Rubena Trek) a zaním dojel druhý domácí Ivan Rybařík (Ugo Allivictus Čistý sport) a třetí Stanislav Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor). Mezi ženami vyhrála na trati 64 km Jana Pichlíková (Sport Bike Strakonice) před Evou Kornalíkovou (GALAXY CYKLOŠVEC) a Terezou Vaňkovou (MKV sport)

Zároveň se zde konal první ročník R&L LEGRAS BIKEGOLF CHAMPIONSHIP 2014, mistrovství České republiky v závodě spojujícím cyklistiku a golf. S náročnou tratí o délce 32 kilometrů a osmnáctijamkovým hřištěm Čertovo Břemeno si nejlépe poradil golfový profesionál Petr Trčka.

V jízdě na kole zde exceloval někdejší cyklistický profesionál Milan Spěšný (ročník 1977), a to celkovým časem 1 hodina, 23 minut a 34 sekund. V golfu však zahrál 105 ran a skončil v druhé polovině výsledkové listiny, což mu nakonec vyneslo celkovou čtvrtou pozici, těsně pod stupni vítězů. Těsně pod stupni vítězů skončil i český olympionik, skikrosař Tomáš Kraus, několikanásobný vítěz Světového poháru. Zajel devátý nejlepší cyklistický čas (1:47:09) a zahrál 90 ran (12. místo), celkově obsadil čtvrtou pozici. Skikrosový reprezentant Tomáš Kraus dodává: „Určitě to nebylo pro slabé povahy – hodně těžké kolo a možná ještě těžší podmínky při golfu, ale ta kombinace je prostě bezvadná. Jsou tu lidé, kteří hrají hodně dobře golf i jezdí hodně dobře na kole a zkombinovat to je hodně těžké. Mě baví obě disciplíny a jejich kombinace je pro mě spíš takový relax a příprava na zimní sezonu.“