Home » Aktuální téma, Cyklokros, Týmy & závodníci, Závody

Remerx Cycling Team na cyklokrosu v Kolíně

Submitted by on Středa, 14 Prosinec 2011No Comment
Remerx Cycling Team na cyklokrosu v Kolíně

Cyklokrosová sezóna už zná první nositele mistrovských dresů, a to v mládežnických kategoriích. O titulech se rozhodovalo na písčité trati v Kolíně Borkách v sobotu dopoledne, následující závod mužů patřil do seriálu českého poháru Toi Toi cup.

Výbornou formu z posledního závodu v Jabkenicích potvrdily kadetky domácího Remerx Cycling Teamu Kolín a dojely si pro první tři místa v pořadí Jana Czeczinkarová, Elena Vaníčková a Daniela Březinová. Stejný sled jmen lze nalézt i v celkovém hodnocení českého poháru a děvčatům patří také suverénní vítězství v týmech.

„Jelo se mi strašně. Nohy se vůbec nechtěly točit. Rozjela jsem se až ke konci druhého kola,“ říká Jana Czeczinkarová, která i tak projela cílem se slušným náskokem. Navíc vynikající sezónu završila po triumfech na horských kolech i silnici ziskem již třetího titulu. „Tři medaile z mistráku i první tři místa v poháru je od holek opravdu skvělý výkon,“ zhodnotil krátce ale jasně trenér a ředitel závodu Jan Slavíček.

Standard letošní sezóny odvedl také žák Jonáš Březina a sobotním osmým místem si udržel celkovou sedmou příčku v poháru.

Zúročit výbornou znalost trati se ale úplně nepovedlo domácím kadetům. Lukáš Kunt s Pavlem Křížkem uzavírali první desítku, Jan Bartoň a Štěpán Langr obsadili 15. a 16. místo. „Špatně jsem odstartoval, postupně se sice posouval dopředu, ale nejelo se mi moc dobře. Výsledek je trochu rozpačitý, úplně špatné to není ale žádná sláva také ne,“ říká Pavel Křížek. Obdobně to vidí i trenér Jan Slavíček. „Čekal jsem od kluků trochu víc, v průběhu sezóny se v poháru blížili i pátým místům, tentokrát to nevyšlo. Ale 9. a 10. místo není úplně špatné a kluci jsou dobrým příslibem do příštího roku, neboť jsou v kategorii teprve prvním rokem,“ viděl jejich účinkování trenér Slavíček.

Mezi juniory byly oranžové kolínské barvy vidět na čele závodu hned od startu. Zpočátku zejména díky Jakubu Cozlovi a Víťovi Řehákovi. Ti sice pozice neudrželi, ale kupředu se začal posouvat Daniel Lukeš, kterému samotný úvod vůbec nevyšel. Postupně však získával a nakonec to skončilo u nepopulárního čtvrtého místa. Na medaili chybělo pouhých 11 vteřin a vzhledem k nedávno prodělané nemoci tak jde o velmi dobrý výsledek. S konečným umístěním ale mohou být celkem spokojení i oba kolegové z týmu, Cozl se osmým místem dostal do první desítky celkového hodnocení českého poháru, Řehák skončil v sobotu 9., celkově na 12. příčce.

„První kolo mě vlastně stálo celý závod. Celý týden jsem marodil, ještě včera jsem se na závod moc necítil a po startu jsem se vůbec nemohl rozjet. Sjel jsem to ale až na čtvrté místo a s výkonem jsem byl nakonec docela spokojený. Písek mi nevadí a po belgickém Koksijde mě už asi v tomhle směru nemůže nic překvapit,“ hodnotí Daniel Lukeš, který od pondělí absolvuje reprezentační soustředění a po svátcích odjíždí na vánoční turné do Belgie.

„Začátek byl opět dobrý, ale kolem 15. minuty mi vždycky dojde. Zase jsem trochu zacouval. Nebylo to o tolik, ale je to škoda. Navíc písek je povrch, který mám ze všech nejraději,“ nebyl úplně spokojený Kuba Cozl.

„Věřil jsem, že Dan může medaili získat, bohužel je z toho bramborová. Doufejme, že forma mu půjde nahoru směrem k mistrovství světa a zajede tam dobrý výsledek. Ale k bedně bylo blízko, zajel solidně, stejně jako Kuba Cozl, který se dokázal probojovat do desítky v poháru a tím si prodloužit sezónu. Může totiž startovat i na mistrovství republiky mužů a pokusit se promluvit do nominace na mistrovství světa,“ hodnotí své svěřence Jan Slavíček.

Odpolední závod Toi Toi cupu výborně rozjel Tomáš Paprstka. „V první půlce závodu podal skvělý výkon, pak mu trochu došlo, propadl se, ale v závěru opět zabojoval a celkové 6. místo je dobré. Filip Eberl přišel pozdě na start, tudíž špatně začal a na téhle trati jak není člověk ve skupině, tak nemá šanci na absolutní špici. Jinak myslím, že by se kolem desítky pohyboval taky,“ viděl poslední závod dne Jan Slavíček.

„Trať mi sedla, s tím nebyl problém. První dvě kola jsem byl na špici, ale potom se pole natáhlo a musel jsem to sjíždět. To se ještě dalo, ale další čtyři kola byla utrpení. Vůbec jsem nemohl zabrat, kluci mě předjížděli jeden za druhým. Nebyl jsem ani schopný se chytit do háku. Zlepšilo se to až v posledním kole,“ hodnotil závod Tomáš Paprstka, který se s Filipem Eberlem necelé dva dny před tím vrátil ze soustředění v Itálii. „Nejdřív jsme najížděli kilometry, pak následovala intenzivnější část a na závěr závod. Byla to teda totální placka, převýšení tak dva metry, ale trať pěkná. Sešla se slušná konkurence a tak s 11. místem celkově a 2. v kategorii U23 jsem spokojený. Vrátili jsme se ve čtvrtek večer a těch 900 kilometrů cesty se možná na dnešním výkonu taky trochu podepsalo,“ dodal.

Následující dva týdny bude Tomáš Paprstka trénovat doma, po vánočních svátcích odjíždí na několik závodů do Beneluxu, v lednu ho čeká domácí šampionát, světový pohár ve francouzském Liévinu a mistrovství světa.

„Když jsme tu byli na soustředění, byl písek suchý. Teď to namoklo, udělaly se koleje a když to člověk netrefil, musel běžet. Ale jinak dobrý závod,“ doplnil Filip Eberl, pro kterého je cyklokros dobrou přípravou na bikovou sezónu.

Kompletní výsledky závodu a seriálu TOI TOI CUP 2011/2012 na www.cyklokros.cz

Aleš Vaníček

Comments are closed.