Home » Aktuální téma, Foto, MTB, Závody

POZVÁNKA NA Hanacké Gravel do obce Střeň

Submitted by on Čtvrtek, 20 Duben 2023No Comment
POZVÁNKA NA Hanacké Gravel do obce Střeň
Do Střeně se chystají dvě cyklistické hvězdy – Jaroslav Kulhavý a Tomáš Paprstka. Již tuto sobotu přivítá obec Střeň znovu špičkovou cyklistiku. Tentokrát se těší především na novou disciplínu – gravel, největšími hvězdami startovního pole budou Jaroslav Kulhavý a Tomáš Paprstka. Program začíná již ráno otevřeným závodem pro nejmenší cyklisty. Závod HANÁCKÉ GRAVEL ve Střeni je součástí závodů GRAVEL BOHEMIA CUP – ČESKÝ POHÁR 2023.
Po loňském premiérovém domácím šampionátu se letos plánuje i první Český pohár pro disciplínu gravel. Seriál bude mít celkem pět závodů, z toho jeden je i mistrovstvím České republiky. Závod ve Střeni o délce 62 km bude první zastávkou nového seriálu. Závodu se zúčastní celá řada známých jmen – na prvním místě olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympiády v Riu Jaroslav Kulhavý.
Samozřejmě se velice těším a pokusím se navázat na svou poslední účast ve Střeni, i když je to už docela dlouho. Každopádně akce se mi tehdy dooppravdy líbila a jsem zvědavý, jak bude vypadat letos, čistě ve formátu gravel. Ten teď získal skutečně na popularitě, “ uvedl Kulhavý.
Dalším ze známých jmen ve startovní listině bude juniorský mistr světa Tomáš Paprstka. Bývalý reprezentant v cyklokrosu a v horských kolech si jede vyzkoušet gravel proto, že ho nová disciplína baví.
„Mám v plánu odjet tři nebo čtyři závody. Pojedu trošku na punk, kolo mi skládají až dnes. Díval jsem se ale na trať závodu a absolutně mi vyhovuje, “ uvedl před startem. Těší se i na diváckou kulisu ve Střeni.
Hlavní závod startuje ve 13 hodin, projede celé Litovelské Pomoraví
Závod nabízí také řadu doplňkových jízd pro děti a mládež, což Jaroslav Kulhavý vítá.
Mladým bych vzkázal, aby si vyzkoušeli a užívali co nejvíc cyklistických disciplín, může je to jenom posunout v té jejich prioritní. Stačí se podívat na Van der Poela, Pidcocka, Van Aerta, a další, “ říká.
Program startuje v sobotu ve Střeni už ráno, začínají nejmenší děti závodem za kulturním domem na zabezpečeném okruhu, větší děti pojedou o chvíli později starou trať, na které se dříve jezdil závod O pohár vesnice Střeň.
Závod Hanácké Gravel začíná ve 13 hodin. Trasa vede směrem na Litovel a projede se celé Litovelské Pomoraví.
Ve 13:10 pak bude startovat na kratší trati závod horských kol.
Ambasadorem závodu je Tomáš Konečný.

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.