Home » Aktuální téma, Cyklokros, Foto, Závody

Emil Hekele v Japonsku na stupních vítězů

Submitted by on Sobota, 24 Listopad 2018No Comment
Emil Hekele v Japonsku na stupních vítězů

Emil Hekele (Galaxy CykloŠvec Stevens) dojel druhý v japonském závodě Rapha Supercross Nobeyama DAY 1, když podlehl pouze Američanu Anthonymu Clarkovi.

„Půl závodu jsme jeli osamoceni na špici s vítězným Američanem Anthonym Clarkem. Při předjížděcím manévru jsem neustál souboj o první pozici a šel k zemi. Ztráta deseti vteřin na rychlé trati znamenala smířit se s druhým místem. I tak jsem spokojený,“ řekl v cíli Hekele.

Výsledky: 1. Anthony Clark (USA), 2. Emil Hekele /Galaxy CykloŠvec Stevens/, 3. Kohei Maeda (JAPONSKO) Startovalo 97 eliťáků.

Rapha Supercross Nobeyama DAY 2

Další den se jel závod kategorie C1 na stejném místě, na pouze lehce pozměněné trati a český cyklokrosař se opět dostal na stupně vítězů, když obsadil třetí příčku.

„Dva se perou, třetí se směje. Dnes to pro mě nebyl šťastný den. Když se vám lepí doslova smůla na paty, tak s tím nic neuděláte. Dnešní výborně rozjetý závod jsem chtěl vyhrát, ale bohužel mi nebylo přáno. První kolize s Anthonym Clarkem mě stála v půlce závodu urvanou brzdovou páku. Zahájil jsem stíhání a ztrátu dvaceti sekund jsem si dojel. V posledním kole jsem měl vše rozjeté podle představ a z první pozice chtěl za překážkami zahájit útok. Ale trošku jsem se přepočítal. Anthony mi v přemíře snahy stoupl zezadu do kola tak, že jsem nebyl schopen pokračovat dál. Musel jsem zastavit a opravit kolo, abych mohl ještě bojovat o vytoužené vítězství. Ztráta dalšich dvaceti sekund byla již natolik velká, že jsem se musel smířit s třetím místem. Nakonec se smál třetí do party, který s námi jezdil celý závod v háku. Japonec Kohei Maeda.Ten v cílové rovince přespurtoval Anthonyho a japonští fanoušci byli u vytržení. Tak to někdy chodí. Je tu perfektní publikum, perfektní organizace, zase sto závodníků elite na trati, prostě Japonsko žije. Kdo tady nebyl, neuvěří,“ dodal Hekele.

1. Kohei Maeda (JAPONSKO)
2. Anthony Clark (USA)
3. Emil Hekele (Galaxy CykloŠvec Stevens)

Další info: www.cyklosvec.cz

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.