Home » Aktuální téma, Foto, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Finále Českého poháru na silnici v Plzni

Submitted by on Pondělí, 2 Říjen 2017No Comment

Posledním závodem v Plzni v sobotu skončil silniční pohár pro mládežnické i elitní kategorie. Nový plzeňský okruh byl zároveň testem trasy pro příští Mistrovství České republiky a Slovenska a ukázalo se, že není vůbec jednoduchý. Závodníci dojížděli po jednom, případně v malých skupinkách a závod tak byl velice atraktivní podívanou. V kategorii juniorů byl ze začátku aktivní Petr Klabouch (Velo-Club Cirkl České Budějovice), který ve druhém okruhu nastoupil a vybudoval si náskok před pelotonem. Dostižen byl v nájezdu do posledního kola, kde se ještě pokoušel odjet Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov z.s), jeho pokus ale také nebyl úspěšný. Pro vítězství si nakonec dojel osamoceně Vojtěch Sedláček (CK Příbram – Fany GASTRO), před mistrem republiky Hynkem Paličkou (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) a Tomášem Bártou. Vojtěch Sedláček zvítězil i v celkovém pořadí ČP a na stupních vítězů ho na 2. místě doplnil další příbramák Matouš Měšťan. Junioři pak ve složení Sedláček, Měšťan, Kuba a Zikmund ovládli i celkové hodnocení týmů. Vrcholem dne byl závod mužů, kteří absolvovali náročný okruh celkem desetkrát. Ze začátku se do úniku vydal závodník Dukly Praha Nicolas Pietrula, který si místy vybudoval až tříminutový náskok. Stíhat se ho snažil Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo Prostějov), nebyl ale úspěšný a brzy se vrátil do pelotonu. Pět kol před cílem se začal peloton dělit a na čele se vytvořila silná dvanáctičlenná skupina, kde nechyběli naši Boubal a J.Stöhr. Nedaleko za nimi se v malé skupině pohyboval i Martin Hebík a Pavel Gruber, který ovšem tempu skupiny nestačil. V předposledním kole začali závodníci i z této skupiny nastupovat. Skupina se nepdříve rozpůlila a na čele zůstali jezdci týmů Elkov Author, Topforex Lapiere, Tufo Prostějov a náš Jan Stöhr. Obě skupiny se v posledním kole roznastupovali a závodníci dojížděli do cíle téměř po jednotlivcích. Stupně vítězů jako obvykle okupovali závodníci hradecké stáje. J.Stöhr dokončil na 7.místě. Bouba na 8.místě, Hebík na 15. místě, Gruber na 20.místě, Malik na 27. místě a Stöhr P. na 29. místě. V celkovém pořadí ČP 2017 odolal Martin Boubal nátlaku jezdců stáje Elkov Author a udržel celkové 3.místo. Jan Stöhr se umístil těsně za stupni vítězů na místě 4. V top10 byl ještě Martin Hebík na 9.místě. To je pro příbramskou cyklistiku obrovský úspěch a splnění předsevzetí, které si tým dal na začátku sezony. Mezi týmy si příbramští celou sezonu drželi průběžné 2.místo, ale i podřízení taktiky pro úspěch v jednotlivcích znamenalo konečné 3.místo mezi týmy. I to je ovšem skvělý výsledek. Mezi jednotlivci dále bodovali 26. Gruber, který obsadi velmi pěkné 9.místo v kategorii U23, 40. Malik a 51. Stöhr P. Výsledky mužů museli být na náš protest dodatečně přepočítány a díky chybě rozhodčích nemáme fotografie ze stupňů vítězů. V původních výsledcích naši závodníci byli až za podiovým umístěním.