Home » Aktuální téma, Týmy & závodníci, Závody

Slavík vítězí v prvním závodě světové série 4X Pro Tour

Submitted by on Středa, 18 Květen 2016No Comment

Tomáš Slavík dokázal zvítězit v prvním závod světové série 4X Pro Tour téměř po roční fourcrossové pauze kvůli zdravotním problémům a návrat to byl vskutku fámozní! V německém Winterbergu zvítězil v kvalifikaci, ve všech svých jízdách a ve finále předvedl vítězný předjížděcí manévr, který ho oprávněně posunul na první pozici jak v závodě, tak i v celkovém pořadí! “ Bylo zajímavé být po takové pauze zpět na fourcrossových závodech, které jsou moji prioritou a disciplínou číslo 1. Rok 2015 byl hodně těžký rok, co se týče mého zdraví a jsem strašně rád, že jsem zpět na závodech, kde závodím se svýma super kamarádama, peru se o cenné kovy a konečně cítím tu atmosféru, kterou vždy cítím jen při 4X závodech. Je to nepopsatelný pocit být zpět a konečně závodit v disciplíně, která mě baví ze všech nejvíc. Dráha ve Winterbergu je fyzicky hodně náročná, nemá moc stop na předjíždění a proto je hodně zajímavá pro diváky, jelikož jediná možnost jak někoho předjet je vlítnout do vnitřku zatáčky a opřít se do něj co to jde…hahaha. Moc to rád nemám, ale je to zajímavý pro diváky a celkově pro závodění – je to pak jedna velká bitva. Kvalifikaci jsem vyhrál a do finále tak nastupoval z výhodných pozic. Ve finále jsem dal špatnej start a trochu jsme se s Derbierem přetahovali do první zatáčky a toho využil můj team kolega Felix Beckeman, kterej nás předjel. Felix také bojoval celou loňskou sezónu se zraněním a byl to taky jeho první závod asi po roce. Celou trať jsem jel pak za Felixem a vyčkával jestli udělá chybu, ale neudělal, takže jsem v poslední zatáčce šel do takové trochu divoké akce, která vyšla perfektně a já si s čistým štítem dojíždím pro první místo a v závěsu team kolega Felix. Parádní scénař a parádní comeback pro nás oba! Už teď se těším na další závod 4X Pro Tour do Skotska a dám do toho vše, abych se ukázal ve stejném světle jako ve Winterbergu! Díky! “

Další závod, který Tomáše čeká je Oneal Dual Cup a Cycology Fourcross Cup, který se jede nadcházející víkend v Dobřanech u Plzně! Pro více info ze závodů, fotek z přípravy a dalších parád sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka: