Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Tomáš Slavík vyhrál úvodní závod Euro 4X série ve Winterbergu

Submitted by on Středa, 22 Květen 2013No Comment
Tomáš Slavík vyhrál úvodní závod Euro 4X série ve Winterbergu

Tomáš Slavík (RSP Racing) dokázal zvítězit ve všech svých jízdách na úvodním závodě evropské fourcrossové série Euro 4X series ve Winterbergu (GER), kde byl závod součástí jednoho z největších evropských bike festivalů.

Trať oproti loňsku nedoznala výrazných změn, takže se vědělo na čem se bude závodit. Vše bylo od ogranizátoru perfektně připravené až na počasí. Zima, déšt a vítr. Naštěstí se na nedělní závodní den nad náma někdo slitoval ,oteplilo se a na obloze ani jeden mrak. Super podmínky na závodění. Velkou překážkou zde za cestou pro vítězství měli být BMX závodníci, kterých se tady vždy spousta sejde, ale ani letos nepřekazili plány většině fourcrossařům.

V závodě Tomáš Slavík vítězil v každé své jízdě a ve finálové jízdě si dojel suverénně s velkým náskokem do cíle pro vítězství v tomto závodě.

„Je to spíš jednodušší trať, na kterou se nemusí člověk obzvlášť připravovat, ale o to hůř se zde dělají rozdíly mezi riderama, takže jsme do toho šli všichni na max už v kvalifikaci. Moc nám nepřálo počasí, ale ve finále je to pro každýho stejný. Měl jsem super starty, ale v závodě kvůli hluku okolo tratě od diváku jsem skoro neslyšel povely, tak jsem s tím trochu bojoval. Bylo zajímavý kolik lidí se sešlo a jak moc fandili! Byl to super závod, vítězství už byla třešnička na dortu…“

Celý závod byl živě vysílán na bigair.tv a zde se můžete kouknout na záznam z finálové jízdy:

http://bigair.tv/video/dirt-masters-2013-bike-unit-4cross-rumble-finals-elite-women-and-men

Tomáš Slavík (RSP Racing)

Výsledky:

1. Tomáš Slavík (RSP Racing)
2. Aiko Gohler (Last Factory Team)
3. Scott Beaumont (Yeti Racing UK)
4. Hannes Slavik (Transition Bikes)
5. Felix Beckeman (RSP Racing)
6. Benedikt Last (Nicolai)
7. Robert Kulesza (MTB Wieza Anna Szczawno Zdroj)
8. Jiří Penc (Gigantic Racing Team)

14.Jakub Říha (Galaxy CykloŠvec)

Další závod evropské série se jede za 14 dní v Harthillu, Anglie

Comments are closed.