Home » Pozvánky k závodění

Merida Bike Vysočina startuje zítra

Submitted by on Čtvrtek, 3 Červen 2010No Comment
Merida Bike Vysočina startuje zítra

Areálu Zlaté lyže v Novém Městě na Moravě bude od pátku do neděle patřit třídennímu festivalu Merida Bike Vysočina, který bude nabitý vším, co k horské cyklistice patří. Ačkoliv si již minulé dva ročníky vysloužily velmi pozitivní hodnocení, na ten třetí připravili pořadatelé celou řadu novinek a vylepšení. Nezáleží přitom, jestli jste hobby cyklista jezdící pro radost, ambiciózní závodník nebo jen fanda horských kol či sportu obecně, který se přišel bavit. Zážitky si odnese každý. Na Bike Vysočina byste jednoduše neměli chybět.

Proč dorazit do Nového Města?
1. PŘEDSTAVÍ SE SVĚTOVÁ a DOMÁCÍ ELITA HORSKÝCH KOL

Na vlastní oči můžete vidět závodit českou i světovou závodnickou elitu, která na Vysočinu míří. Nejzářivějšími hvězdami bude olympijská vítězka Gunn-Rita Dahle a vítězné duo Ralph Näf, Jose Antonio Hermida, Nizozemec Rudi Van Houts, Francouzi Céline a Cédric Ravanelovi a další. České barvy budou reprezentovat mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar, Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl, Tereza Huříková nebo Jiří Friedl. Letošní ročník navíc bude ostrým testem pro závod světového poháru MTB 2011, jehož pořadatelství dostali organizátoři od UCI přislíbeno.

2. NAPĚTÍ DO POSLEDNÍHO OKAMŽIKU

Závod nově dostává atraktivní etapovou podobu rozloženou do tří dnů. V pátek startuje ďábelsky rychlý vyřazovací sprint pod umělým osvětlením, v sobotu olympijská disciplína cross country na speciálně připravené trati, v neděli čeká závodníky 41 kilometrů s handicapovým startem na základě výsledků předchozích dnů. Do poslední chvíle bude o co bojovat, do poslední chvíle se bude na co dívat.

3. ZÁVODY PRO KAŽDÉHO

Pro veřejnost jsou připraveny open závody v cross country i tradičním maratonu na 40 a 80km těmi nejmalebnějšími lokalitami Ždárských vrchů. Skvělá šance ukázat, co jste se přiučili od elity. Nejvyšší čas se registrovat! Přihlášky najdete na webových stránkách akce: http://www.bikevysocina.cz/obsah/prihlaska

4. ZÁBAVA NAPLNO

Na Vysočinu se nesjíždí jen hvězdy cyklistické. Dokáží to hvězdné exhibice v MTB Dirtu Michala Matyse a Freestyle motokros show Petra Kuchaře. Navazující večerní koncertní program v pátek a sobotu roztančí celý areál ? letos vám zahrají Lety mimo, Wohnout, David Koller nebo Rolling Stones Revival Band. Po oba večery tak bude v Novém Městě stoprocentně veselo.

5. VELKÉ TESTOVÁNÍ

Součástí doprovodného programu je Test Víkend Vysočina, na kterém si můžete důkladně vyzkoušet flotilu kol od celé řady výrobců ? představí se více než deset světových značek. Na své si přijdou nejen ?normální? bajkeři, ale také silničáři a jezdci zaměření na technické disciplíny. Lákadlem je celovíkendový provoz lanovky, kterou mohou účastníci využít zdarma a ušetřit tak síly v náročném celodenním testování, stejně jako vstupné na celý doprovodný program zahrnuté v testovacím poplatku. Více na www.testvikendvysocina.cz.

6. NECHTE SVÉ DĚTI VYŘÁDIT

Pro vaše děti jsme na sobotu a neděli připravili nabitý program, který jim nenechá vydechnout. Po celý den pojede Bajková školka ČeMBy s dovednostní dráhou a dětským singltrekem, v neděli odstartuje dětský závod. Když kolo omrzí, připraven je skákací hrad a další atrakce.

Vyvrcholením budou vystoupení kouzelníka a komika Richarda Nedvěda, představení Pinocchio divadla „Já to jsem“, bublinová show Václava Strassera nebo autogramiáda finalistky SuperStar 2009 Moniky Bagárové.

7. MÍSTO A ČAS: LÍP UŽ TO NEJDE
A na závěr pro jistotu připomínáme, že centrem Bike Vysočina je i v tomto roce areál Zlaté lyže (Hotel Ski) u Nového Města na Moravě, který poskytuje závodníkům i návštěvníkům špičkové zázemí. Akce je načasována na příjemný počátek června – začíná v pátek 4. června a končí v neděli 6. června.

Kompletní informace naleznete na www.bikevysocina.cz.

Comments are closed.