Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Vysočina tour – Čtyřetapový závod s mezinárodní účastí

Submitted by on Úterý, 8 Srpen 2017No Comment

Na letošním ročníku Vysočiny se na startu sešlo 102 závodníků, z velké části ze zahraničních týmů. Nechyběli týmy ze Slovenska, Nizozemska, Rakouska nebo Německa. První etapa v Přibyslavi byla z části ovlivněna přívalovým deštěm. Právě na mokré silnici se do pádu dostal Pavel Gruber, který i přes svou bojovnost musel ze závodu po několika dalších kilometrech odstoupit. Příbramští závodníci byli velmi aktivní, ale ve finiši se rozhodovalo o vítězi ze sedmi členné skupinky uprchlíků, ve které nad Martinem Boubalem měl většinovou převahu hradecký tým Elkov Author, ze kterého vstanul vítěz etapy. Martinovi patřilo na pásce 5.místo. První desítku ještě uzavřel Jan Stöhr. Martin Hebík byl velmi aktivní na vrchařských prémiích a po první etapě držel druhé místo ve vrchařské soutěži. Druhá etapa v Poličce byla opět ve znamení deště. Krátce po startu se na čele závodu usadila pětičlenná skupina včetně našeho „vrchaře“ Hebíka. Bohužel hned v prvním okruhu došlo ve sjezdu k hromadnému pádu a po dalším okruhu musel být závod pro přistání záchranářského vrtulníku na 13 minut pozastaven a restartován. Příbramští se do pádu tentokrát nezapletli. O vítězi nakonec rozhodoval až cílový spurt, kde byl nejrychlejší němec Carstensen (Team Harburger) a Boubal bral po skvělé týmové práci třetí místo. Hebík si svým výkonem a aktivitou v ujeté skupině pohlídal průběžné 2. místo mezi vrchaři. Třetí etapa v Bystřici nad Pernštejnem se odehrávala ve znamení několika úniků a to pro příbramské znamenalo rychlou a pohotovou práci v pelotonu. Kluci zde odvedli pro svého lídra, Martina Boubala, maximum. Po několika útocích se na špici vytvořila sedmi členná skupina včetně Jana Stöhra. Tento únik vydržel až do samého závěru, kde bohužel po několika pokusech doskočit uprchlíky už nestačili síly Boubalovi a dojel tak v hlavním poli. Uspokojením pro tým tak bylo 5.místo Jana Stöhra. Martin Hebík stále držel vrchařské podium v podobě průběžného 3.místa. Závěrečná etapa se startem a cílem opět v Bystřici nad Pernštejnem. I poslední den se závodilo hned od startu a na čele se střídali malé skupinky uprchlíků. Po třetině závodu se najelo na velmi těžký kopcovitý okruh a na čele závodu jezdila s více jak minutovým náskokem skupina 5 uprchlíků včetně Pavla Stöhra. Skupina se ovšem nadělila na jednotlivce a Pavla pohltili několik kilometrů před cílem pronásledovatelé. I v závěrečné etapě předvedli příbramští skvělou týmovou spolupráci. Na pásce dojel Martin Boubal na 7.místě a stejné umístění mu patří i v celkovém pořadí. Martin Hebík podřízen týmové taktice klesl ve vrchařské soutěži na i tak pěkné 5.místo. V celkovém pořadí dojeli dále Jan Stöhr na 10.místě, Jeho Bratr Pavel na 32.místě, Róbert Malik na 53. místě a Martin Hebík na 54.místě.