Home » Silniční cyklistika

Kadlec a Kozlíková triumfovali na Hané

Submitted by on Úterý, 8 Červen 2010No Comment
Kadlec a Kozlíková triumfovali na Hané

Vyškov, roviny Hané a Drahanská vrchovina dýchaly o uplynulém víkendu cyklistikou – konal se zde od pátku do neděle mezinárodní cyklistický etapový závod Haná Tour. Závod přilákal cyklisty všech kategorií od mládeže až po ženy a muže kategorie Elite, konkurence přitom přijela silná i ze zahraničí. Právem tedy Haná Tour patří k největším cyklistickým podnikům v České republice a uspět na něm se velmi cení. vyhráli Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) a Lada Kozlíková.

Na soupisce závodu byla jména jako Martin Mareš – úřadující mistr republiky – nebo reprezentanti v dráhových disciplínách a medailisté z mistrovství světa Alois Kaňkovský nebo Milan Kadlec závodící v barvách pražské Dukly. Mezi ženami se papírově nejvíce věřilo Ladě Kozlíkové, která je místní patriotkou, ale cestu za vítězstvím jí měly komplikovat reprezentantky Slovenska, Polska, Litvy, nebo Běloruska.

Pěkné prostředí, prestižní závod a špičková konkurence – tyto tři pojmy vystihují letošní Hanou patrně ze všeho nejlépe. Mezi muži vykročil za vytouženým titulem Milan Kadlec z Dukly Praha hned v úvodním kritériu ulicemi Vyškova, které ovládl před Hebíkem z PSK Whirlpool-Author a Hačeckým z Atlas Personal. V sobotní časovce, kterou vyhrál Kadlecův stájový kolega Jiří Bareš, však Kadlec mnoho neztratil a ačkoliv se „policisté“ z královéhradecké stáje snažili nestárnoucího cyklistu pražské Dukly setřást, nepovedlo se jim to. Kadlec byl naopak jediným, kdo držel krok s Martinem Marešem, a právě tato dvojice si to tedy na závěr rozdala o celkové prvenství doslova až na cílové pásce. Etapu sice vyhrál Martin Mareš, ale díky omniovému stylu závodu, jenž měl scénář zdramatizovat, se stal vítězem Milan Kadlec. Třetí místo celkově pak připadlo Jiřímu Barešovi.

Mezi ženami se bojovalo neméně dramaticky. Po úvodním kritériu šla do vedení Lada Kozlíková (ASC Dukla Praha), která se však v následující časovce musela sklonit před výkony svých zahraničních soupeřek. V závěrečné etapě však znovu dokázala zvrátit výsledek na svou stranu, a to i přesto, že proti ní stála silná běloruská stáj Elektro Bud BoGo. Česká dráhová mistryně světa však v těžké zkoušce obstála.

Závod vypsaný na tři okruhy po 25 km kontrolovala společně s dalšími favoritkami od začátku v první skupině, v posledním kole pak zaútočila a dostala se společně s Malgorzatou Wojtyrovou do úniku. Polku pak česká závodnice předčila v závěru, vyhrála tak etapu a zvítězila i celkově.

Druhé místo v celkovém hodnocení obsadila Běloruska Alena Amialyusiková, bronz Polka Malgorzata Wojtyraová (obě Elektro Bud BoGo). Elitní desítka byla zahraničními jmény doslova plná. Vešly se do ní kromě Kozlíkové ještě šestá Dagmar Labáková (ASC Dukla Praha), jejíž výkon je třeba vyzvednout, neboť závod dokončila jako nejlepší juniorka v celkovém pořadí závodu, a na devátém místě Katarína Hranaiová (AC Sparta Praha).

„Jelo se od prvního dne pekelně rychle. V kritériu jsem doplatila na startovní pozici vzadu v balíku, takže než jsem se nadála, čelo mi odjelo. Jedenáctý čas v časovce není úplně zlý, poslední den jsem jezdila ve druhé skupině a dojela rovněž jedenáctá,“ shrnula svou zkušenost s Haná Tour 2010 celkově devátá Sparťanka Katarína Hranaiová.

Výsledky závodu a fotogalerie naleznete na stránkách pořadatele www.veus.cz.

Foto: Patrik Pátek a veus.cz

Comments are closed.