Home » Silniční cyklistika

Machačová 21. v Ronde Rond Het Ronostrand

Submitted by on Úterý, 1 Červen 2010No Comment
Machačová 21. v Ronde Rond Het Ronostrand

Závodnice pražské Dukly Jarmila Machačová odcestovala do Beneluxu, kde se v následujících týdnech zúčastní několika závodů vyšší kategorie. V neděli startovala v silničním závodě Ronde Rond Het Ronostrand, který po úniku zcela ovládly domácí nizozemské závodnice – zvítězila Chantal Blysk, Jarmila Machačová dojela v hlavním poli a v závodě na 120 km obsadila 21. místo. Počínala si však velmi aktivně, kontrolovala dění na špici a sjížděla několik úniků.

„Chvíli mi trvalo než jsem si našla v pelotonu své místo, ale pak už to šlo. Snažila jsem se jezdit vepředu i když se jelo dost rychle a nebylo to jednoduché. Však také na startu bylo 140 závodnic a do cíle jich dojelo 66,“ podotkla Jarmila Machačová.

V průběhu tohoto týdne čekají na závodnici ASC Dukla Praha další tři závody – ve středu klasika Parel van de Veluwe na 131 kilometrů, v sobotu další klasický závod Omloop van Stadhagen a v neděli závod kategorie 1.2 UCI Kasseienomloop Exloo. „Dnes jsme hodně jezdily po malých kostkách nebo dlažbě, podobné to asi bude i v příštích dnech. Závodí se tu úplně jinak než u nás. Ale budu spokojená, když mi to v dalších závodech pojede tak jako dnes,“ uzavřela Machačová.

Dařilo se i její krajance Gabriele Slámové, která byla ve čtvrtém závodu Francouzského poháružen v silniční cyklistice opět nápomocná svému týmu Vienne Futuroscope. Její stájová kolegyně Christel Ferrier Bruneau se povedlo v závodě zvítězit a upevnila si tak vedení ve Francouzském silničním poháru žen, zatímco česká závodnice obsadila v hromadném dojezdu 25. místo a celkově jí v kategorii do 23 let patří 17. příčka.

Comments are closed.