Home » Pozvánky k závodění, Silniční cyklistika

Jevíčko hostí mezinárodní etapový závod

Submitted by on Čtvrtek, 6 Květen 2010No Comment
Jevíčko hostí mezinárodní etapový závod

Závod míru nejmladších – GP Matoušek má své významné místo v našem i mezinárodním cyklistickém kalendáři. V uplynulých ročnících v něm startovalo takřka pět tisíc cyklistických nadějí – v roce 2006 zde například zvítězil slovenský talent Peter Sagan, nad jehož současnými výkony mezi cyklistickými profesionály se letos podivuje celý svět. Čtyřiatřicátý ročník Závodu míru nejmladších – GP Matoušek 2010 – a současně také závod Českého poháru žen 2010 ovládne od pátku 7. května město Jevíčko a jeho okolí.

I letos je závod vypsán pro cyklisty kategorie kadet, tedy ve věku 15 – 16 let. Nejúspěšnějším závodníkem historie ZMN – GP Matoušek je Bernard Eisel (dnes profesionál stáje HTC-Columbia), který získal hned sedm etapových prvenství, vyhrál závod celkově při obou svých startech, získal zelený trikot nejlepšího vrchaře i bílý trikot v bodovací soutěži. Nejrychlejší časovku historie zajel na trase Jevíčko – Březina – Jevíčko Kousgard Jesper z Dánska rychlostním průměrem 45 km/hod.

Mimo kadetů se však na tomto závodě představí i ženy a juniorky, které tento závod mají zařazený do Českého poháru žen 2010. Zástupkyně něžného pokolení mají závod stejně tak v oblibě jako kadeti a rádi se na tento závod vracejí. I proto, že GP Matoušek je po Haná Tour ve Vyškově a světových pohárech Gracia-Orlová a v Krásné Lípě teprve čtvrtým etapovým závodem žen v ČR

Start v Jevíčku přislíbila i Gabriela Slámová, brněnská rodačka, která v tomto roce obléká dres profesionálního francouzského týmu Vienna Futuroscope. Ze studijních důvodů se nyní na čas vrátila do České republiky a může tedy startovat na domácích závodech. Po světovém poháru Gracia-Orlová se tedy představí i na etapovém závodě Míru nejmladších v Jevíčku.

Gabriela si teto závod moc chválí, jak profilem tak výbornou organizací, a proto sem jezdí ráda,“ prozradil Michal Frantík, manažer Slámové.

Z Jevíčka však Slámová odcestuje zpět do Francie, kde ji čeká další závodní program. Doma ji zase uvidíme až na mistrovství ČR na silnici.

Z dalších žen se s jistotou postaví na start v Jevíčku členky ASC Dukla Praha i s nejzkušenější Jarmilou Machačovou, tým Experiment 23 v čele s Monikou Simonovou, Katarina Hranaiová ze Sparty, závodnice Kovo Praha Andrea Chlumská a další. Zda do Jevíčka přijedou i první dvě ženy z průběžného pořadí Českého Poháru žen 2010, jimiž jsou Lucie Záleská a Pavla Havlíková zatím není jisté. Závod bohužel vynechá nejúspěšnější česká závodnice Martina Růžičková (S.C.Michela Fanini Record), jíž to její nabitý závodní program neumožňuje. Tak či tak se i v kategorii žen mají fanoušci sportu  a cyklistiky na co těšit.

Závod míru nejmladších – GP Matoušek 2010 se koná v Jevíčku a okolí v termínu 7. – 9. května 2010.

Bližší informace k závodu naleznete na webové adrese: www.gpmatousek.cz

Comments are closed.