Home » MTB, Závody

V Tálíně zvítězil Stanislav Bambula

Submitted by on Pondělí, 10 Květen 2010No Comment

Úvodní maratonský závod Galaxy série 2010 odstartoval poslední sobotu v jihočeském Tálíně. Na státní svátek Dne vítězství se pod pořadatelskou taktovkou cyklistického týmu Galaxy bike Tálín vydali účastníci Galaxy CykloŠvec maratonu na trasy v délkách 55 a 34 kilometrů. Obě trasy vedoucí z větší části přírodním parkem Písecké hory byly svým profilem relativně nenáročné, ale díky blátu byl závod velmi výživným. Ani letos nechyběl výjezd na druhý nejvyšší vrchol Píseckých hor Vysoký Kamýk.

V Tálíně v Galaxy CykloŠvec maratonu, který se jel jako první závod Galaxy série 2010 vyhrál na delší trase 55 km Stanislav Bambula /CT Budvar Tábor/ s náskokem 5 vteřin.před Martinem Hunalem /Velosport Valenat Scott team/. Třetí dojel loňský vítěz Tomáš Jakeš /H.M.sport/, čtvrtý Petr Cirkl /Haibike Xenofit team/ a pátý Marek Pokorný /Commatel Písek/. Mezi ženami zvítězila Michaela Procházková /Mladá Boleslav/ před Janou Matláškovou /Galaxy CykloŠvec/, která zvítězila v kategorii žen nad 35 let.. Třetí dojela Blanka Veselá /B tým Řevnice/, čtvrtá Petra Konigsmarková /GS Jistebnice/ a pátá Anna Haselbauerová /Švec Cykloteam Soběslav/.

Na kratší trase 34 km zvítězil juniorský reprezentant Jakub Skála /CT Budvar Tábor/ a nejrychlejší v kategorii žen byla juniorka Kateřina Mondlová /Ski klub Šumava/.

Před vyhlášením výsledků proběhlo vystoupení píseckých mažoretek. Po závodě proběhla bohatá tombola s množstvím cen od partnerů závodu i celé Galaxy série 2010 – CYKLOŠVEC, Galaxy, Kenda, Fox Racing Shox, Catlike, Enervit, Progress sportswear, Trek, Gary Fisher, Insportline, RSP /vzorky masážního gelu RSP Pro Agil obdrželi závodníci s trikem Galaxy série při prezentaci/, Kalas, E-trička.cz, Platan, Truhlářství Hronek, Caffe Nannini aj. Hlavní cenu horské kolo Galaxy vyhrál v tombole Václav Schwarz. V losování o bezplatný servis vidlic a tlumičů Fox vyhrál Martin Polák z GS Jistebnice.

Po skončení závodů v Tálíně pokračoval zábavný program s hudební skupinou Lanza.