Home » Blogy závodníků

Karel Hartl: v Polsku to byl opravdový biking

Submitted by on Čtvrtek, 6 Květen 2010No Comment
Karel Hartl: v Polsku to byl opravdový biking

Český biker Karel Hartl (Kellys-Bikeranch) obsadil v polském POWERADE SUZUKI MTB MARATHON KARPACZ čtvrté místo. Jak se mu líbil závod, který vyhrál jeho krajan Tomáš Trunschka (Caffe Nannini)? Dozvíte se v dnešním příspěvku tohoto závodníka.

Na závod do polských Krkonoš jsme vyrazili s manželkou Lenkou již v pátek a přespali v penzionu Veselý výlet v Temném Dole, části Horního Maršova, kousek pod Pecí pod Sněžkou. V sobotu jsme jen přejeli česko-polské hranice přes Pomezní boudy do polské Karpacze. Start a cíl závodu POWERADE SUZUKI MTB MARATHON KARPACZ byl v malebném podhorském městečku Karpaczi, ležícím na severním úpatí nejvyšší hory Krkonoš Sněžky.

Překrásná trať v Karkonoskim Parku Narodowym se rozprostírala mezi Karpaczi a Szklarskou Porebou pod hlavním, ještě vysněženým, krkonošským hřebenem. Nechyběla spousta technických pasáží po kořenech a balvanech, vedených i po turistických značkách. Zkrátka opravdové bikování, nádhera! Jednou jsem také poznal tvrdost krkonošských balvanů, to když jsem šel ve sjezdu škaredě přes řidítka. Naštestí to odneslo jen odřené a nepříjemně naražené rameno…

Počasí opět přálo, sice bylo pod mrakem, ale nepršelo a bylo teplo. Trať byla suchá.

V celkovém pořadí jsem skončil čtvrtý, v kategorii druhý. Vítězem závodu se stal Tomáš Trunschka (CAffe Nannini). Moje manželka Lenka obsadila mezi ženami své kategorie šesté místo, takže na pódium jsme se tentokrát dostali oba – v Polsku se totiž vyhlašuje vždy šest nejlepších.

Comments are closed.