Home » Tip týdne

Přilba Catlike Vacuum

Submitted by on Úterý, 4 Květen 2010No Comment
Přilba Catlike Vacuum

Jedna z novinek španělského výrobce přileb, sportovních brýlí a doplňků pro cyklistiku nese jméno Vacuum. Zcela příznačně, neboť jednou z nových technologií je použití dutých pružných trubiček zvyšujících účinnost absorpce nárazu. Ale tím výčet atributů odlišujících tuto přilbu od konkurence zdaleka nekončí. Odvětrání Dual-Flow Design, Multi Position System, Low Nape Protection a další vytvářejí designově atraktivní, lehkou, dostupnou a zároveň bezpečnou přilbu.

Cyklistika neznamená vždy jet co možná nejrychleji. Přilba Catlike Vakuum proto byla pečlivě designována tak, aby otvory odváděly horký vzduch pryč i při nižších rychlostech. Velké centrální otvory přilby a mnoho postranních kanálů pomáhá proudění vzduchu mezi hlavou jezdce a samotnou přilbou a tak zajistí maximální možné ochlazení hlavy jezdce v jakékoli rychlosti (tzv. Dual-Flow design). Celkem je Vacuum vybavena 19 otvory.

Catlike Vakuum je samozřejmě vyrobena moderním procesem in-mold, při kterém je tvrdá vnější skořepina pevně spojena s vnitřní polystyrénovou pěnou v jeden nedělitelný celek, což zvyšuje odolnost proti nárazům a zlepšuje rozložení energie nárazu. Navíc je vybavena nově vyvinutým a patentovaným Air Tube Systémem; revoluční vnitřní dutou sítí, která posiluje strukturu přilby, zvyšuje bezpečnost a snižuje hmotnost. Air Tube Systém zaručuje, že síla nárazu bude odkloněna od hlavy jezdce a v případě nárazu zvyšuje účinnost absorpce nárazové energie.

Přilba také disponuje zadním upínacím systémem MPS (Multi Poziční Systém), který umožňuje nastavení zadní části upínacího systému v různých směrech: nahoru-dolů (dle tvaru hlavy), od sebe-k sobě (dle obvodu hlavy). Low Nape Protection (LNP) zohledňuje požadavky ochrany týla jezdce specifickým snížením zadní části helmy.

Vakuum je přilba vhodná pro každou příležitost s vlastnostmi a technologiemi nejvyšších Catlike modelů. Výrobce ji dodává ve třech velikostech (SM 50-53cm, 260 g; MD 54-58cm, 270 g; LG 59-61cm, 280 g). Odnímatelný štítek je dodáván v ceně přilby.

Dovozcem značky Catlike je společnost CykloŠvec (www.cyklosvec.cz)

Comments are closed.