Home » Aktuální téma, Technika & Recenze

Novinky mezi topmodely kol GALAXY 2012

Submitted by on Čtvrtek, 1 Prosinec 2011No Comment
Novinky mezi topmodely kol GALAXY 2012

Pro příští sezonu připravila značka Galaxy několik horkých novinek mezi svými topmodely.  Na pomyslném žebříčku v hierarchii stojí nejvýše energií pulsující celodpružený model PULSAR. Ten je nabízen ve dvou variantách. V dražší variantě pro pohodlné toulání přírodou nebo v levnější, závodněji orientované verzi. Oba modely spojuje špičkový High Modulus karbonový rám s karbonovou zadní stavbou i hlavním rámovým trojuhelníkem a přepákovaným jednočepovým systémem odpružení.  V montážních čepech obou rámů naleznete tlumič FOX, u dražší varianty model Float RP23 Boost Valve Adaptive Logic, což je zcela nový tlumič od Foxe pro sezonu 2012 s Kashima Coat povrchovou úpravou pístnice a vzduchové komory, která snižuje statické tření až o 40%.

U levnější verze je použit tlumič FOX Float R. Přistupme blíže k rozdílům obou modelů, které jsou zřejmé prakticky již z jejich názvu – Pulsar XT – je komplentně osazen sadou Shimano XT 2012 3×10. Se špičkovým zadním tlumičem koresponduje vidlice 32 FLOAT RLC FIT se zdvihem 100mm opět v Kashima Coat úpravě vnitřních nohou a pevnou 15mm osou.  Napletená kola dodal portugalský výrobce Black Jack, a to konkrétně model XC380 – lehká pevná kola pro XC v zajímavém designu.

Na poli kokpitu pilota tohoto stroje nalezneme představec, vlaštovky a sedlovku italského výrobce Deda Elementi, sedlo WTB a o kontakt s povrchem se starají pláště Kenda Slant Six 120TPI kevlar. Ve velikosti 19“ nám digitální váha ukáže příznivých 11,6kg a na výpise z účtu budeme mít o 74 990 Kč méně.  Ekonomičtější verze Pulsaru je vybavena neméně funkčně sofistikovanými komponenty, ale cena je poněkud příznivější. Za 58590 Kč dostaneme k výše zmíněnému rámu vidlici Rock Shox Recon Silver TK, komponentovou řadu Shimano SLX doplněnou o třešničku na výměnném háku – měnič XT ve verzi 3×10, komponenty Ritchey, WTB, Rodi a Kenda. Hmotnostní rozdíl ve stejné velikosti činí 800g.

Pokud Vás výhody zadního odpružení stále ještě nepřesvědčily, má i pro Vás značka Galaxy zajímavou novinku. Topmodel SIRIUS PRO z řady hardtailů je totiž pro příští rok postaven na zcela novém rámu světových parametrů. Jedná se o karbonový rám vybavený 1,5 taper hlavovou trubkou , vnitřním vedením lanek a například i postmount standardem úchytu zadní kotoučové brzdy uvnitř rámu. Rám je k prodeji i samostatně ve dvou barevných variantách, vždy v základní černo/bílé buď s červenými nebo zelenými doplňky. Kompletní SIRIUS PRO je nabízen ve čtyřech komponentových variatnách. Modely SIRIUS PRO XT a SIRIUS PRO SRAM se liší pouze použitou sadou (Shimano XT 2012 3×10 nebo SRAM X.0 2×10). Ostatní komponenty jsou u obou modelů shodné – topmodel vidlice FOX FLOAT RLC FIT s 1,5“ taper krkem, 15mm rychloupínací osou a Kashima Coat úpravou, napletená kola Black Jack XC380, představec, sedlovka a řídítka Deda Elementi a osvědčené pláště Kenda Karma 26×2,0 60TPI Kevlar. Varianta se sadou japonského výrobce váží 10,4 kg za 51990 Kč, kolo s konkurenční sadou od SRAMU je o 0,5kg lehčí a o 4000 Kč dražší.

SIRIUS PRO XT/SLX je vybaven kompletní sadou Shimano SLX 3×10 s měničem XT, vidlicí Rock Shox Reba RL s 1,5“ taper krkem a páčkou dálkového ovládání lockoutu na řídítka. Napletená kola Rodi Excalibur DB, pláště Kenda Karma a komponenty Ritchey, Promax a WTB tvoří solidní vybavení i pro závodní použití s hmotností 11,3kg.  Našetřit budete muset 43390 Kč.

Pro ty, jimž učaroval uhlíkový kompozit, ale nepotřebují pro své ježdění nutně nejdražší komponenty světových značek, je určena verze SIRIUS PRO DEORE. Název napovídá vybavení sadou Shimano Deore 3×10, ostatní vybavení tvoří vidlice Rock Shox Recon Silver TK opět s 1,5“ taper krkem a páčkou dálkového ovládání lockoutu na řídítka. Napletená kola Rodi Excalibur DB a pláště Kenda Karma jsou shodná s vyšším modelem, kokpit tvoří komponenty Zoom a WTB. Hmotnost 11,7 kg a cenovka s cifrou 29990 Kč.

Na novém rámu Galaxy Sirius Pro s vybavením XTR se objeví v sezoně 2012 i vítěz Galaxy série 2011 Tomáš Gladiš /Galaxy Team Hranice/a další jezdci týmu Galaxy.

Info: www.galaxy-bike.cz a www.cyklosvec.cz

Jiří Karfík

 - Galaxy Pulsar SLX  - Galaxy Sirius SLX  - Galaxy Sirius Pro XT  - Galaxy Sirius Pro Sram X0  - Galaxy Sirius Pro Deore

Comments are closed.