Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Okolo jižních Čech vyhrál Jiří Hochmann

Submitted by on Pondělí, 10 Září 2012No Comment

Vítězem prvního ročníku etapového závodu Okolo jižních Čech se stal Jiří Hochmann z Dukly Praha. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů ve tříetapovém závodu a prologu druhé kategorie kalendáře UCI Slovinec Jan Polanc, který byl zároveň nejlepším jezdcem kategorie do 23 let.

Na jezdce dnes čekala královská etapa se startem v Nové Bystřici a cílem v centru závodu Jindřichově Hradci. Úzké silnice, tři vrchařské prémie a krásná jihočeská příroda, přesto se závodilo hned od prvních kilometrů. Na čele byli vidět dlouho především jezdci Dukly Praha, kteří kontrolovali tempo a především hlídali pokusy soupeřů o úniky a bránili žlutý trikot Hochmanna, který se do něj oblékl hned po první etapě.

A dařilo se jim to náramně, závod měli pod kontrolou. Přesto se v závěru pole hodně natáhlo do řady menších skupinek, ale odstupy byly opravdu minimální. Po vjezdu do Jindřichova Hradce na závodníky ještě čekaly tři tříkilometrové technicky náročné okruhy v centru města. V ulicích města se skupiny ještě více rozdělily, ale rozestupy získali nepatrné a o prvenství v etapě se rozhodovalo ve spurtu přibližně třicetičlenné skupiny. V něm měl nejvíce sil španělský jezdec Joaquin Sobrinmo jezdící v barvách řecké stáje SP Tableware, který za svá záda odsunul Poláka Pawla Berbase, který se tak, stejně jako v sobotu v Táboře, musel spokojit s druhým místem, třetí skončil Geert van der Wiejst z Nizozemí.

Rostislav Krotký AC SPARTA Praha dojel na 17. místě celkově na 26. místě a Martin Hunal díky rozdělení pelotonu před závěrečným spurtem přišel o 16. místo a posunul se na 30 . místo.

Výsledky:

3. etapa Nová Bystřice – Jindřichův Hradec (130,8 km):

1. Sobrinmo (Šp.) 3:00:18, 2. Bernas (Pol.), 3. van der Weijst (Niz.), 4. Smirnovs (Lot.), 5. Bulik, 6. Nowak (oba Pol.), 7. Maldonado (Fr.), 8. Tybor (SR), 9. Polanc (Slovin.), 10. Hoem (Nor.), …12. Bína (ČEZ Cyklo Team Tábor) všichni stejný čas, …15. Hochmann (Dukla Praha) +4, 17. Krotký (Sparta Praha), 19. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), 20. Paďour (Whirlpool Author), 25. Kratochvíla (ARBÖ Oberndorfer) všichni +6, 31. Bucháček (Whirlpool Author) +18.

Konečné pořadí:

1. Hochmann 9:27:02, 2. Polanc (Slovin.) +3, 3. Hoem +7, 4. Kozubek +10, 5. Sobrinmo +25, 6. Bína +26, 7. Maldonado +37, 8. Bernas +28, 9. Janiaczyk (Pol.) +33, 10. Smirnovs +34, …21. Kratochvíla +43, 24. Paďour +45, 26. Krotký +48, 30. Hunal (Sparta Praha) +56, 33. Kadlec (Dukla Praha) +1:00, 35. Bucháček (Whirlpool Author) +1:00, 36. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:06.