Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

LIDICE 2012 vyhrál Martin Hačecký

Submitted by on Pondělí, 4 Červen 2012No Comment

Letošnímu dvouetapovému závodu Lidice 2012 kralovali jezdci Dukly Praha, ale velice zdatně jim sekundovali cyklokrosaři z týmu ČEZ Cyklo team Tábor. V celkové klasifikaci zvítězil vítěz první „Milevské“ etapy Martin Hačecký z Dukly, druhý skončil jeho týmový kolega Milan Kadlec a třetí byl, po dvouleté pauze zaviněné zraněním se vracející, bývalý juniorský mistr světa v cyklokrosu Martin Bína z táborského celku.

Dnes na jezdce čekala náročná „Křivoklátská“ etapa. Šest okruhů, z nichž každý měřil 22 kilometrů, bylo dramatických od startu do cíle. V prvních čtyřech kolech se mnohokrát někteří ze závodníků pokoušeli o úniky, ale veškerou snahu peloton eliminoval. Až v předposledním kole se podařilo získat náskok kvartetu Bína, Bambula (oba ČEZ Tábor), Kadlec a Martin Hačecký. Posledně jmenovaný však ztratil ve stoupání kontakt, ale ve sjezdu se hlavní skupina sjela. Těsně před závěrečným kopcem do cíle před Křivoklátem se ale podařilo získat malý náskok triu Kadlec, Bína a Bambula a o stupních vítězů se rozhodovalo ve spurtu. V něm měl nejvíce sil Kadlec, se sekundovým odstupem projel cílem Bína a o další sekundu zpět byl Bambula.

„Jsem rád, že jsem zvítězil. Dnes to bylo relativně v klidu, náskok, který jsem získal v první etapě jsem si bezpečně pohlídal, i když jednu chvíli mi soupeři trochu poodjeli,“ řekl v cíli mladší z bratrské dvojice Hačeckých Martin.

Výsledky:

2. etapa Křivoklát – Křivoklát (132,6 km):

1. Kadlec (Dukla Praha) 3:16:07, 2. Bína +1, 3. Bambula (oba ČEZ Cyklo team Tábor) +2, 4. Hirt (CK Atény 2004) +6, 5. Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) +10, 6. Lechermann (Něm.) +16, 7. M. Vakoč (Dukla Praha) +17, 8. Ehrengerger (Favorit Brno) +17, 9. M. Hačecký (Dukla Praha) +24, 10. Radolf (Madeta Fitness/Specialized) +25.

Konečné pořadí:

1. M. Hačecký 6:37:19, 2. Kadlec +58, 3. Bína 59, 4. V. Hačecký +1:59, 5. Wolf (Focus Znojmo) +2:38, 6. Bambula +4:06, 7. Boroš +4:06, 8. Lechermann +4:20, 9. M. Vakoč +4:21, 10. Ehrenberger +4:21.