Home » Aktuální téma, Foto, Silniční cyklistika, Závody

Okolo jižních Čech 2023

Submitted by on Pondělí, 4 Září 20233 Comments
Okolo jižních Čech 2023

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech se koná od 7. do 10. září 2023. Jedná se o druhý nejvýznamnější etapový závod mužů Elite v České republice. Letos proběhne desátý, jubilejní ročník. Závod je velice dobře znám a hodnocen mezi českou i evropskou cyklistickou špičkou.

Závod zavítá celkem do osmi startovních či cílových jihočeských měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program v místě startu každé etapy a stejně tak před příjezdem závodníků v cílové destinaci. Letošní skladba jednotlivých etap bude následující:

7. 9. Třeboň – Milevsko (138 km)

8. 9. České Velenice – Studená (137 km)

9. 9. Český Krumlov – Javorník (138 km)

10.9. České Budějovice – Jindřichův Hradec (168 km)

Závodníci budou bojovat o čtyři prémiové trikoty:

žlutý pro vedoucího jezdce,

zelený pro lídra sprinterské soutěže

bílý s červenými puntíky pro nejlepšího vrchaře

bílý pro nejlepšího jezdce do 23 let

Atmosféra závodu vedoucího kouzelnou jihočeskou krajinou bývá velmi podmanivá a diváci kolem tratě mohou být svědky dechberoucích soubojů závodníků v kopcích, rychlostních spurtech a cílových dojezdech. Průměrná rychlost závodníků v etapách přesahuje neuvěřitelných 40 km/h.

Trasa závodu bude jednosměrně uzavřena 15 min před příjezdem prvního závodníka. Děkujeme za respekt a dodržování pokynů organizátorů.

Závodem prošli mnozí cyklisté, kteří dnes startují v nejlepších týmech světa a účastní se těch největších závodů: Tour de France, Giro d ́Italia, Vuelta a España, atd.

Za všechny zmiňme cyklisty jako Emanuel Buchmann (Německo), Jan Polanc (Slovinsko), Florian Senechal (Francie), Ricardo Zoidl (Rakousko), Josef Černý (Česká republika) a další.

Pořadatelem závodu je Cyklistický klub RBB Invest, pod patronací města Jindřichův Hradec a Jihočeského kraje. Nezbytná je samozřejmě podpora sponzorských firem, kterých je dlouhá řada a bez kterých by se závod neobešel – všem patří za jejich přízeň velký dík!

Těšíme se na setkání kdekoliv podél tratě, nebo v některém ze zúčastněných měst!

Další info: www.okolojiznichcech.cz/

3 Comments »

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.