Home » Aktuální téma, Foto, MTB, Silniční cyklistika, Závody

Tomáš Kalojíros vyhrál potřetí Tour de Brdy

Submitted by on Pondělí, 9 Říjen 2017No Comment

11.ročník TOUR DE BRDY – 5. závod Galaxy Stevens série 2017 – Velká cena Strašic se jela v sobotu 7.října ve Strašicích. Závod byl vypsán na třech tratích v prostoru CHKO Brdy a dětská trasa na okruhu v místě startu. Nové trasy zavedly účastníky na nejvyšší vrcholy Brd, tzn. vrch Tok a Praha. Žákovská trasa na 33 km v rámci finálového závodu IL sano Cupu objela okruh okolo Padrťských rybníků. Na trasách 63 a 33 km byly úseky na prašných a lesních cestách.Trasa 43 km byla určena výhradně pro horská případně cyklokrosová (gravel bike) kola. Závod na 63 km byl zařazen i do seriálu JAL.

Na trase 63 km vyhrál Tomáš Kalojíros /Topforex – Lapierre Pro Cycling Team​/, druhý dojel Vojtěch Sedláček​ /CK Příbram Fany Gastro​/ a třetí Josef Hořejší /AC SPARTA PRAHA cycling​/

324 startujících se postavilo na start třech nových tratí cyklomaratonu vedených na území nového CHKO Brdy. Hlavní trasa 63 km zavedla účastníky na vrcholy Brd i Padrťské rybníky. Chladné počasí, vítr a občasná dešťová přeháňka spolu s náročnou tratí vedenou po úzkých lesních asfaltových nebo šotolinových cestách dokonale prověřili síly všech účastníků. V druhém stoupání na vrchol Toku zůstala na čele pelotonu čtveřice závodníků Kalojíros, Sedláček, Hořejší a Tyrpekl, která se vzdálila ostatním soupeřům.

V úvodu stoupání na vrchol Prahy ztratil Josef Hořejší kontakt se skupinou po kolizi v prudkém nájezdu do stoupámí na šotolině a záhy začal ztrácet Tyrpekl. Na čele zůstala dvojice Kalojíros a Sedláček, který v dalším stoupání ze Tří Trubek na Padrť měl defekt a na čele si poté Tomáš Kalojíros neohroženě dojel pro vítězství. Sedláček a Hořejší se sjeli dohromady a v cíli měl více sil Vojtěch Sedláček.

Na MTB trase 43 km odjela v prvním terénním úseku, ze Zaječova na Tok, dvojice Lukáš Kobes a junior Milan Vopat. Dvojice vydržela až do cíle, kde měl nejvíce sil ve spurtu Lukáš Kobes z týmu Symbio+BMC.
Mladší a starší žáci startovali společně na trase 33 km ze Strašic k Padrťským rybníkům a zpět přes Kolvín. Na čele se se již za Zámečkem na 6km odpojila dvojice starších žáků David Goga Profisport Cheb a Matouš Rubáš AC SPARTA PRAHA, která vydržela až do cíle, kde zvítězil David Goga. V mladších žácích byl nejlepší Vladimír Kroc AC SPARTA Praha. Závody dětí do 9 let proběhli na okruhu ve Strašich.