Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Galaxy CykloŠvec maraton Tálín vyhrál Nepustil před Rybaříkem

Submitted by on Neděle, 24 Duben 2011No Comment

V Tálíně u Písku o Velikonocích na bílou sobotu startoval Galaxy CykloŠvec maraton – první závod Galaxy série 2011. Zúčastnilo se téměř 600 závodníků. Start a cíl byl na návsi v Tálíně u obecního úřadu. Letos došlo k zásadní změně trasy. Ta sice opět zamířila do přírodního parku Písecké hory, ale nyní vedla z větší části po trase Galaxy CykloŠvec maratonu, který se jezdil ještě před dvěma lety i jako Český pohár v maratonu se startem a cílem v Semicích u Písku. Délka tratí byla 38 km a 72 km.

Závodníci letos poprvé v Tálíně vystoupali na nejvyšší vrchol Píseckých hor – Velký Mehelník 632,5 m n.m. Borci absolvující delší trasu zdolali výjezd na Mehelník dokonce dvakrát, neboť je čekali dva okruhy. Pro závodníky na předních pozicích trasa závodu určitě patřila mezi ty méně náročné, jak konstatoval 2. v cíli Ivan Rybařík, ale pro mnohé další byla trať s mnoha stoupáními na začátku sezony dost náročná.
Na delší trati 72 km vyhrál Matěj Nepustil v čase 02:29:23.7 hod. před Ivanem Rybaříkem 02:29:23.9 hod. /oba Merida biking team/, kteří přijeli do cíle společně a třetí za nimi dojel Tomáš Trunschka 02:31:07.3 hod. / Caffe Nannini MTB/, 4. Josef Kamler /Česká spořitelna Specialized/ 2:31:35.3 hod. , 5. Jakub Magnusek /S&H SUPERIOR MTB TEAM/ 2:32:46.1. Mezi ženami zvítězila Michaela Procházková /Bike team Kralupy/ 3:15:12.3 hod. před Janou Matláškovou /Galaxy CykloŠvec/ 3:22:45.1, která zvítězila v kategorii žen nad 35 let a Michaelou Pickovou /Sodafresh – Cannondale Team/ 3:27:58.7.

Na kratší trase 38 km zvítězil Martin Stošek v čase 1:20:51 hod. před svým bratrem Viktorem Stoškem /oba Česká spořitelna Specialized/ 1:21:03 a třetím Janem Sýkorou /Nissan Dolák MTB Team/. Nejrychlejší v kategorii žen byla Jana Kubáčová /Kellys Bike Ranch/  1:41:33 hod. před Kateřinou Mondlovou /Giant Ski klub Šumava/ 1:42:48.5.hod. , která zde vyhrála loni a před 3. Zuzanou Vackovou /CT SaunaBar Horní Cerekev/ 1:43:47.5 hod.

V Tálíně se letos sešla velká konkurence i v dětských kategoriích, které absolvovali závody na krátkém okruhu podle věkových kategorií. Opět nechyběla tradiční bohatá tombola. Zejména pro diváky byly velmi zajímavé vyhlídkové lety vrtulníkem a po vyhlášení výsledků následovalo vystoupení hudební skupiny Lanza až do večerních hodin pro všechny, kteří se v Tálíně v příjemném prostředí zdrželi déle.

Po závodě byla tradičně bohatá tombola s množstvím cen od partnerů závodu i celé Galaxy série 2010 – CYKLOŠVEC, Galaxy, Kenda, Fox Racing Shox, Catlike, Kidzamo, Tour de France, SunRace, Progress sportswear, Trek, Insportline, Worker, RSP /vzorky oleje RSP Red oil obdrželi závodníci s trikem Galaxy série při prezentaci/, Go!, Nutrixxion, Inkospor, E-trička.cz, Platan, Truhlářství Hronek, Cafe Nannini, Indická restaurace Písek aj.

Krátká trasa B – 38 km

mládež Z3 – juniorky 15 – 18 let 1 MONDLOVÁ Kateřina Giant Ski klub Šumava 1:42:48
mládež Z3 – juniorky 15 – 18 let 2 HANŽLOVÁ Miroslava ČS MTB Specialized SG Vimperk 1:49:46
mládež Z3 – juniorky 15 – 18 let 3 KLEMENTOVÁ Andrea 1:53:30
mládež M3- junioři 15 – 18 let 1 STOŠEK Martin ČESKÁ SPOŘITELNA JUNIOR MTB TEAM 1:20:51
mládež M3- junioři 15 – 18 let 2 SÝKORA Jan Nissan Dolák MTB Team 1:21:37
mládež M3- junioři 15 – 18 let 3 MINKA Jakub VELOSPORT VALENTA SCOTT TEAM 1:22:58
muži A2 – 19 – 29 let 1 STOŠEK Viktor ČESKÁ SPOŘITELNA JUNIOR MTB TEAM 1:21:03
muži A2 – 19 – 29 let 2 PAPEŽ Vojtěch CYKLO TEAM TÁBOR 1:23:54
muži A2 – 19 – 29 let 3 STRACH Jakub ATOMBIKE TREK RACING TEAM 1:24:06
muži B2 – 30 – 39 let 1 ŠAROUN Libor CKK Znojmo 1:27:48
muži B2 – 30 – 39 let 2 HADÁČEK František GS Jistebnice 1:29:22
muži B2 – 30 – 39 let 3 VELÍŠEK Tomáš Dům Barev Český Krumlov 1:30:27
muži C2 – 40 – 49 let 1 ČEJKA Jiří Zliv 1:24:52
muži C2 – 40 – 49 let 2 SEDLÁČEK Jiří 1:30:34