Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Malopolský horský závod zařazený do žebříčku UCI

Submitted by on Pondělí, 12 Červen 2017No Comment

V předvečer samotného etapového závodu se jelo úvodní kritérium v centru Krakova, kde si skvěle počínal Martin Hebík a obsadil 9.příčku z celkových téměř 120 startujících. Kritérium se jelo od startu ve vysokém tempu a díky dlážděnému náměstí se neobešlo bez několika pádů. Na zemi se bohužel ocitl i Jan Stöhr, naštěstí bez vážnějších poranění. První etapa na 120 km s jedinou vrchařskou prémií 2 km po startu, kterou projel jako první Zielinski (Domin sport) a za ním v závěsu Boubal s Hebíkem. V cíli rozhodoval hromadný spurt, ve kterém zvítězil stejně jako na vrchařské prémii Zielinsky a oblékl se tak do žlutého trikotu vedoucího závodníka, což zajistilo Martinu Boubalovi, že poveze oranžový dres nejlepšího vrchaře. Právě Boubal se z našich umístil nejlépe na 9.místě. Do první dvacítky se ještě vešel 14. Jan Stöhr. Druhá etapa na 150 km se čtyřmi vrchařskými prémiemi zamířila na jih do blízkosti Tater a byla provázena velmi silným deštěm a větrem. Peloton se rozdělil na předposlední vrchařské prémii do čtyř skupin. V té čelní zůstal příbramský Jan Stöhr. Do cíle dojel na čele osamoceně Paterski (CCC Sprandi Polkowice) a za ním skupina 25 závodníků. Jan Stöhr byl klasifikován na 13.místě. Poslední nejtěžší etapa na 140 km se 6 vrchařskými prémiemi atakujícími nadmořskou výšku 1000 m. Krátce po startu odjela skupina pěti uprchlíků, včetně Martina Boubala. Jejich náskok zlikvidoval tým CCC krátce za polovinou etapy a na čele se vytvořila šestice uprchlíků pronásledovaná zhruba 20ti člennou skupinou včetně Martina Boubala a Jana Stöhra. První skupina projela cílem s náskokem 12 vteřin před pronásledovateli a Martin projel páskou na 12. místě a Jan na místě 21.

Celkové výsledky:

1. Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

12. J. Stöhr +1:39 (v takto vyrovnané konkurenci chybělo pouhých 18 vteřin na stupně vítězů)

24. Boubal +9:30

34. Hebík +21:57

54. Stöhr P. +29:38

55. Gruber +29:38