Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Paprstka s Nesvadbou určovali tempo v Kutné Hoře

Submitted by on Úterý, 18 Duben 2017No Comment
Paprstka s Nesvadbou určovali tempo v Kutné  Hoře

Poměrně nevlídná předpověď počasí visela po celý týden nad prvním závodem ČP MTB XC v Kutné Hoře. Trati znalí závodníci ví, že déšť a bahno by znamenalo hodně běhání. Nejhorší scénář se naštěstí nenaplnil, a tak šlo od samotného začátku o pořádnou bikovou podívanou. Letos suverénní kadet Tomáše Dudek nebyl se svým 7.místem v Kutné Hoře příliš spokojený. Od startu se přetahoval se závodníky z Mladí Boleslavi o bednu, avšak v posledním kole přišla značná krize a umístění v TOP 10 bylo v daný den nejlepší možné. Jeho výkon doplnil na 33. místě po zranění se vracející Ondřej Novák. Naši junioři vyplnili první řadu startovního pole a dvojice Schierl, Hátle se na špici tak dlouho držela. První protnul pásku Jakub Schierl na 3.místě a chvíli po něm uzavřel TOP 5 skvěle jedoucí Ondřej Hátle. Dalším skvěle jedoucí junior Alvin Tomášek se prokousával každým kolem blíže a blíže svým kolegům až na kýžené 10.místo. Lucie Krupová jakožto jediná zástupkyně v ženské kategorii, byla pro Kutnou Horu další medailovou nadějí. Dlouho dobu se pohybovala na 2.pozici, avšak technické problémy a krize posledního kola znamenala propad na konečné 4.místo. Závod mužů od samotného startu neponechal žádného příznivce kolínské cyklistiky chladným. Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba určovali tempo téměř celý závod. Stále ještě nové černožluté dresy byly zcela k nepřehlédnutí, když žádného ze soupeřů nenechali vyjet na čelo skupiny. Necelá tři kola před cílem se o první únik pokusil Jan Škarnitzl a rozbil tak stabilní tempo skupiny. Tomáš Paprstka zahájil svůj úspěšný souboj s Mexickým reprezentantem Ulloaou a vybojoval tak 4.místo v elitní kategorii. Jan Nesvadba sváděl v posledním kole tvrdý souboj s Jaroslavem Kulhavým a stejně jako jeho týmový kolega svůj boj vyhrál a dojel na 6.místě. Michael Zeťák dokončil ve stejném závodě jako 13. v kategorii do 23 let. Všichni naši závodníci vždy usilují o stupně nejvyšší, a proto neváhejte a přijďte je podpořit již příští víkend 22.-23.4. do Pražských Řep, kde se odehraje druhý díl ČP MTB XC.